Emre Mahalle Muhtarı Ali Uysal, “Allah Cengiz Başkan’dan Razı Olsun”

MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçesine bağlı Emre Mahallesi’nde yaklaşık 2 kilometrelik dere temizliği yaparak, çevredeki tarım arazilerinin olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçti.

Emre Mahalle Muhtarı Ali Uysal, “Allah Cengiz Başkan’dan Razı Olsun”
banner43

Mahalle Muhtarı Ali Uysal, “Dere temizlik çalışması ile artık bölgede tarım arazileri bulunan vatandaşlarımız sıkıntı yaşamayacaklar. Allah Cengiz Başkan’dan razı olsun” dedi. 

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki dere temizlik çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Kula ilçesine bağlı Emre Mahallesi’nde yaklaşık 2 kilometrelik dere temizlik işi yapıldı. Yapılan çalışma ile dere yatağının çevresinde bulunan tarım arazilerinin taşkınlara karşı olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçildi. Daha önce yağışlı havalarda arazilerinin zarar görmesinden dolayı sorun yaşayan vatandaşlar da rahat bir nefes aldı.

“Allah Cengiz Başkan’dan razı olsun”

Emre Mahalle Muhtarı Ali Uysal, “Mahallemizdeki derenin etrafı tamamen tarım arazileri ile çevrelenmiş durumda. Zamanla dere yatağında biriken zararlı maddeler derenin yüzeyini kaplamış durumdaydı. MASKİ ekiplerine bildirdik. Temizlik çalışması ile yağışlı havalarda oluşabilecek taşkın riskine karşı önlem alındı. Artık bölgede tarım arazileri ile ilgili sıkıntı yaşamayacaklar. Allah Cengiz Başkan’dan razı olsun. Bu çalışmalar büyük önem arz ediyor” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4