Ermiş’ten Kurs Gören Gazetecilere Ziyaret

Ermiş’ten Kurs Gören Gazetecilere Ziyaret

Şehzadeler İlçe Milli Eğitimi Müdürü Ebubekir Ermiş, beraberinde Şube Müdürü Sebahattin Yurt ile birlikte Manisa Çalışan Gazeteciler Dernek binasında geçtiğimiz ay başlayan İşkur destekli gazetecilere yönelik düzenlenen “Bilgisayar Destekli Reklam Tasarım kursunu ziyaret etti.
Ziyarette konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ermiş, düzenlenen kursun İŞKUR, Şehzadeler ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Manisa Çalışan Gazeteciler Cemiyeti arasında imzalanan protokol kapsamında dernek binasında verildiğini söyledi.
Manisa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Turgay Duyar’ın büyük emek sarf ettiğini vurgulayan İlçe Müdürü Ermiş, verilen kursun Manisa'daki birçok işsiz gazeteciye farklı meslek kollarında iş bulma imkanı sağlayacağını işaret etti. 
Ermiş, “Gazeteci arkadaşlarımıza, Manisa’mıza ileri de daha faydalı olacağımıza inanıyorum. Bizlerden bir isteğiniz olursa biz ellerimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Dernek Başkanımız Turgay Duyar'a da katkılarından dolayı da teşekkür ediyoruz. Kurslar konusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.
Aynı zamanda verilen kursun eğitmeni olan Manisa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Turgay Duyar ise Manisa’da işsiz kalan gazetecilerin sayısının 30’un üzerine çıktığını, meslektaşlarına destek olmak amacıyla benzer eğitim ve organizasyonların devam edeceğini söyledi.
Toplam 185 saatlik kursun Ağustos ayında başladığını ve 20 Eylül tarihinde sona ereceğini belirten dernek başkanı Duyar, “İŞKUR katılan kursiyerlere günlük cep harçlığı veriyor, aynı zamanda işsiz kalan kişilere maddi destek sağlamış oluyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek, vasıflı eleman olacaklar, iş bulma sahaları biraz daha genişleyecek.” Dedi.
Dernek Başkanı Duyar, kursun açılmasında en büyük desteği veren Manisa Valiliğine, İŞKUR İl Müdürlüğüne ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4