Esnafa Destek İçin Encümene Yetki Verildi

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı genelgesi kapsamında pandemi nedeniyle esnafa yapılacak olan indirimin belirlenmesi ile ilgili Manisa Büyükşehir Belediyesi Encümenine yetki verilmesi teklifi oybirliğiyle kabul edildi.

Esnafa Destek İçin Encümene Yetki Verildi

Ayrıca özel toplu taşıma kooperatiflerinden MANULAŞ tarafından alınan yüzde 1’lik pay ile yüzde 0,5’lik terminal giriş ücretleri payının alınmaması kararının 31 Mart’a kadar uzatılması da yine oybirliğiyle kabul edildi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirilen 2021 yılının ilk Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda esnafa yönelik de önemli kararlar alındı. Mecliste, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2020/27 sayılı genelgede belirtilen hususlar doğrultusunda kira/ecrimisil/diğer taşınmaz işgaliye bedellerinde 3 aylık süreyle yüzde 75’e kadar indirim yapma yetkisi ile diğer tüm gerekli iş ve işlemlerin yürütülmesi için Manisa Büyükşehir Belediyesi Encümenine yetki verilmesi teklifi görüşüldü. Madde üzerine söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, esnafın kaybının belirlenmesi açısından encümenin çalışmasının uygun olacağını söyledi. Madde, oybirliğiyle kabul edildi.

Toplu Taşıma Kooperatiflerine Müjde

Öte yandan özel toplu taşıma kooperatiflerinden MANULAŞ tarafından alınan yüzde 1’lik pay ile yüzde 0,5’lik terminal giriş ücretleri payının alınmaması kararının 31 Mart’a kadar uzatılması teklifi de yine oybirliğiyle kabul edildi. Tüm maddelerin oylanmasının ardından bir sonraki toplantının 9 Şubat Salı günü yapılması karara bağlanarak, birleşime son verildi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4