Gördes Bu 'Şamata'yı Çok Sevdi

Gördes Bu 'Şamata'yı Çok Sevdi
gordes_07

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin gezici TIR ile ilçelere ulaştırdığı Ramazan etkinliklerini Gördes ilçesine konuk oldu. ‘İki Direk Bi Şamata’ adlı ortaoyununun sergilendiği etkinliği yüzlerce Gördesli izledi.

Ramazan Etkinliklerini Manisa’nın tüm bölgelerine yaymak amacıyla gezici Tır eşliğindeki etkinlikleri hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi Gördeslilere keyifli bir gece yaşattı. ‘İki Direk Bi Şamata’ adlı ortaoyununu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil, Halk Eğitim Şube Müdürü Ergun Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Gördes Koordinatörü Tahsin Arslan MHP Gördes İlçe Başkanı Cevat Kürşat Demirağ, MHP Belediye Meclis Üyesi Sefa Alp Gökkaya, Gördes Belediye Eski Başkanı İbrahim Emre ve çok sayıda vatandaş izledi. Oyun sırasında ve sonrasında vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan Şerbeti ve Osmanlı Macunu da ikram edildi. Başrollerinde usta oyuncular Sinan Bengier ve Ayberk Atilla’nın rol aldığı oyunda, temel orta oyununun belli bölümleri canlandırıldı.

Oyuncular ayakta alkışlandı

İbiş, Laz ve Külhanbeyi gibi orta oyununun sevilen tiplerine de yer verilen oyunda, Gördesliler eğlenceli bir Ramazan gecesi geçirdi. Oyunun sonunda oyuncular ayakta alkışlanırken, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil ve Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu usta oyuncu Sinan Bengier tarafından sahneye davet edildi. Ustamehmetoğlu, “Sizlere keyifli bir gece yaşatmak istedik Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün selamlarını getirdik herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi. Ardından Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil, başrol oyuncusu Sinan Bengier’e çiçek takdim ederek, kendilerine unutulmaz bir gece yaşattıkları için teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 10:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4