Güle Güle Kullan Soma

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Soma’da Adnan Menderes Caddesi’nde prestij çalışmalarını tamamladı.

Güle Güle Kullan Soma
banner43

Baştan sona değişen altyapısı ve modern üstyapı düzenlemesi ile yeni bir görünüm kazanan cadde, Somalı vatandaşların hizmetine sunuldu.

Daha önce MASKİ Genel Müdürlüğü'nce alt yapı çalışması gerçekleştirilen Soma Adnan Menderes Caddesi'nde Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan üst yapı çalışmaları tamamlandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Soma Belediye Başkan Yardımcısı Sabır Tuna ile üst yapısı ve aydınlatmasıyla modern bir görünüm kazanan cadde de incelemede bulundu.

Çalışmalar Hakkında Bilgi Verdi

Adnan Menderes Caddesi’nde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, “Soma ilçemizin kent merkezinde üç büyük mahallemizi ilgilendiren, yaklaşık 1 buçuk kilometre uzunluğunda ve imar planlarında, 25 metre genişliğine sahip olan Adnan Menderes Caddesi üzerindeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda MASKİ Genel Müdürlüğümüzün ilgili daireleri de, gerekli alt yapı çalışmalarını bitirdiler. Bu çalışmaların bitmesine müteakiben yaklaşık 45 bin metre kare kaldırım üzerlerindeki prizma desenli, kilit parke taş döşenmesi ve 10 bin metre de bordürün yerinde imal edilmesiyle birlikte yaklaşık 50-55 bin metrelik bir imalatımız söz konusu” dedi.

“İlçeye yakışır, prestijli bir görünüme kavuştu”

Yürütülen çalışmalarla caddenin ilçeye yakışır prestijli bir görünüme kavuştuğunu ifade eden Kuruçay, “Aydınlatmalarıyla, tamamlanmış bir alt yapısıyla, paklanma cepleri, toplu taşıma araçlarınınım duraklama alanları, vatandaşlarımızın yürüyüş için kullanabilecekleri kaldırım alanlarıyla birlikte ilçemize yakışır prestij bir proje oldu. Sağlıklı sıhhatli, iyi günlerde kullanmalarını diliyoruz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4