Güneşli’de Altyapıda Son Aşamalar

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından, Gördes ilçesine bağlı Güneşli Mahallesinde 27 milyon TL’lik yatırım bedeli ile başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında, 48 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Güneşli’de Altyapıda Son Aşamalar

Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, mahalle muhtarı Erdal Terim ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi ile mahalleleri adeta yeniden inşa etmeye devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen altyapı çalışmaları kapsamında Gördes ilçesine bağlı Güneşli Mahallesinde 25 kilometre içme suyu ana hat döşeme çalışmaları tamamlandı. 400 tonluk içme suyu deposu inşaatında sona gelinirken, 23 kilometre kanalizasyon hattı döşeme çalışmaları ise tüm hızıyla sürüyor. 27 milyon TL yatırım bedeli ile yürütülen altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde üstyapı çalışmalarına başlanacak. Altyapı ve üstyapı çalışmalarının ardından yeni nesil mekanik su sayaçları ve muhafaza kutularının montajı da MASKİ tarafından ücretsiz bir şekilde yapılacak. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, mahallede yapılan çalışmaları yerinde inceledi, yüklenici firma yetkilileri, mahalle muhtarı Erdal Terim ve vatandaşlarla bir araya geldi.

“Sonu çok güzel olacak”
Mahalle Muhtarı Erdal Terim, “Mahallemizde altyapı çalışmalarında son aşamaya gelindi diyebiliriz.  İnşallah çalışmalar bittiğinde rahatlayacağız. Altyapı olduğundan tabii ki toz toprak oluyor ama sonunda da büyük sıkıntılarımız son bulacak. Mahalle sakinlerimize sağlıklı bir altyapı ve üstyapı sunulacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün başta olmak üzere, MASKİ Genel Müdürlüğümüze ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı”

Mahalle sakinlerinden Osman Şahin Dursun, “Mahallemizin 45 yıllık sorunu çözülüyor. Borular patladığında eski olduklarından uzun süreli su kesintileri yaşıyorduk. Kanalizasyon hatları da yetersizdi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün Güneşli mahallemize Cumhuriyet tarihinin en büyük belediyecilik yatırımını yaptı. Allah razı olsun” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4