Güvenli Yapılar İçin Büyükşehir’den Sıkı Takip

​​​​​​​Kaçak yapılaşmanın önüne geçmek ve güvenli yapıların inşası için beton mikserleri Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin denetimi altında.

Güvenli Yapılar İçin Büyükşehir’den Sıkı Takip

Bu anlamda gerekli şartları sağlayan ve belgeleri taşıyan firmalara Büyükşehir Belediyesi tarafından yetki belgesi veriliyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün gerekli şartları yerine getirerek başvuruda bulunan Özgüven Beton firmasına yetki belgesini teslim etti.

Güvenli yapıların inşası için beton mikserleri Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin sıkı takibi altında.  Yapılan yeni çalışmayla birlikte, Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından araç takip sistemi üzerinden ve saha ekipleri ile birlikte beton mikserleri takip edilecek, bunun yanı sıra ilgili koşulları taşıyan firmalara Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yetki belgesi verilecek. Böylelikle kaçak olarak beton dökümü yapan firmaların da önüne geçilecek. Bu anlamda ilgili koşulları taşıyan ilk firma olan Özgüven Beton firmasına yetki belgesi verildi. Firma yetkilisini Ulaşım Dairesinde konuk eden Daire Başkanı Hüseyin Üstün, çalışma hakkında detaylı bilgiler verdi. Kendilerine yetki belgelerini de takdim eden Üstün, “Manisa Valiliği’nin kaçak ve ruhsata aykırı yapılaşmayla mücadele çalışması kapsamında düzenleme yapılmasına yönelik talimatnamesi üzerine bu çalışmaya başladık. Uygulamaya ilk olarak il merkezinde başladık. Ardından nüfusu yüz binden fazla olan ilçelerimizde bu çalışmamıza başlayacağız. Amacımız, kaçak ve güvensiz yapılaşmanın önüne geçmek” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4