Haşere İle Mücadele Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Haşere İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yeşil alan ve sulak alanda yürütülen haşere ile mücadele çalışmalarına eşlik etti.

Haşere İle Mücadele Tüm Hızıyla Devam Ediyor
banner43

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Mustafa Genç, Haşere İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yeşil alan ve sulak alanda yürütülen haşere ile mücadele çalışmalarına eşlik etti. Genç, vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesi için, haşere ile mücadele çalışmalarının il genelinde etkin bir şekilde sürdürdüklerini belirtti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı,  yaz aylarında vatandaşların sivrisinek, karasinek ve diğer haşereler ile ilgili şikâyetlerinin önüne geçebilmek amacıyla ilaçlama çalışmalarını yıl boyunca sürdürüyor. Bu anlamda ekipler bir yandan sulak alanda larva mücadelesini sürdürürken, bir yandan da yeşil alanlarda sivrisinek, yakarca ve karasineğe karşı ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Mustafa Genç de, Haşere İle Mücadele Şube Müdürü Firuze Ak ile birlikte kent merkezinde yürütülen ilaçlama çalışmasına eşlik etti. İlk olarak sulak alanda yürütülen larvasit uygulamasını inceleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Mustafa Genç, vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesi amacıyla sivrisineklerin larva döneminde yok edildiğini vurguladı.

Haşereye Karşı Etkin Mücadele

 İl genelinde ekiplerin yoğun bir şekilde haşereyle mücadele çalışmasını sürdürdüğüne dikkat çeken Genç, “Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı Haşereyle Şube Müdürlüğü ekiplerimiz il genelinde 51 ekiple haşere ile mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Bu anlamda ekiplerimiz yıl boyunca sulak alanlarda larva, yeşil alanlarda uçkun, çöplük, çöp konteyneri ve gübrelik alanlarda da karasinek ile mücadeleye devam ediyor. Bunun yanı sıra Mayıs-Haziran aylarında sık rastlanan ve ballık sineği olarak da bilinen bitki sineğine karşı zirai mücadeleyi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler ve ilçe belediyeleri yürütmektedir” dedi.

Uzman Personel Güçlü Ekip

Gece ve gündüz olmak üzere haşereye karşı etkin bir mücadele çalışması gerçekleştirdiklerini sözlerine ekleyen Genç, “Bu mücadeleyi yaparken de derelerimizin temizlenmesini sağlayan MASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum. Derelerin temizlenmesiyle sivrisineklerin üreme alanlarında yapılan larvasit uygulamalarının daha verimli ve etkili olmasını sağlıyor. Bu anlamda haşere ile mücadelede personel anlamında güçlü bir ekibe sahip olduğumuzu da belirtmek istiyorum. Bizleri destekleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum” diye konuştu. Genç ve Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler sulak alanda yapılan ilaçlama çalışmasının ardından dereden deeper ile su alarak larva popülasyonunu kontrol etti.

Anında Müdahale

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Mustafa Genç ve Haşere İle Mücadele Şube Müdürü Firuze Ak daha sonra yeşil alanda yürütülen haşere ile mücadele çalışmanı takip etti. Yürütülen çalışma hakkında bilgi veren Genç, “Bu uygulamamızla hem sivrisinek, hem de yakarcaya karşı etkin mücadeleyi sağlıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken konulardan biri, çimlerin kontrolsüzce fazla sulanması, sivrisinek ve yakarcaların üremesine neden oluyor. Buna dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra vatandaşlarımız sivrisinek, yakarca, karasinek ve diğer haşereler ile ilgili talepleri için Şube Müdürlüğümüze başvuruda bulunabilirler. Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda ekiplerimiz şikayet adresinde gerekli incelemeleri ve kontrolleri yaparak hızla bir şekilde gerekli uygulamaları yapmaktadır. Bu anlamda vatandaşlarımızın rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesi için ekiplerimiz il genelinde özveriyle ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor” diye konuştu.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4