HEM ÜRETİCİ HEM TÜKETİCİ MEMNUN KALDI

Yunusemre Belediyesi, Yunus Emre Millet Çarşısı’nın içerisinde yer alan modern pazaryerinde ikinci el eşya pazarı ile üretici (köylü) pazarı kuruldu.

HEM ÜRETİCİ HEM TÜKETİCİ MEMNUN KALDI
banner43

Pazara ilgi yoğun olurken; hem pazarcılar hem de vatandaşlar hizmetten memnun kaldı.

Yunusemre Belediyesi, Türkiye’nin en modern 2 katlı kapalı pazaryerlerinden birini içerisinde barındıran Yunus Emre Millet Çarşısı’nda ikinci el eşya pazarı ile üretici (köylü) pazarını kurdu. Vatandaşların hizmetine sunulan pazarda;  birinci katında üretici pazarı, ikinci katında ise ikinci el eşya pazarı yer aldı. Pazarda tezgah açan üreticiler hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

Hüsniye Yıldırım: “Her tür köy ürünleri mevcut. Karpuz, kavun barbunya… Bugün ilk gün olduğu için baya gelen giden var. Ortam temiz çok güzel. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz.”

Süleyman Taş: “Karakoca’dan geliyorum. Elmadan cevize birçok ürün satıyorum. Ortam çok güzel. Bize bu imkanı sunan Başkanımız Mehmet Çerçi’ye teşekkür ediyorum.”

Erdal Karayel: “Çok iyi. Burada aradığın her şeyi bulursun. Kumun tozun içinden çıktık. Çok güzel bir ortamda satış yapıyoruz. Çok teşekkür ederiz.” Vatandaşlardan Veli Şencan da organik ürünleri uygun fiyata bu pazarda bulabildiğini söyledi.

HER PAZAR KURULACAK

Üreticileri ve tüketicileri bir araya getirecek üretici ve ikinci el pazarı, haftanın her pazar günü kurulacak.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4