İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Salihli’de Trafik Denetimine Katıldı

İçişleri Bakan Yardımcımız Muhterem İnce,  Vali Yaşar Karadeniz ve yetkililerle birlikte Salihli İlçesinde, Kurban Bayramı nedeniyle alınan tedbirler kapsamında düzenlenen trafik denetimine katıldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Salihli’de Trafik Denetimine Katıldı
banner43

Kurban Bayramı dolayısıyla trafikte alınan tedbirleri yerinde incelemek için Salihli Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği'ndeki uygulama noktasını ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcımız Muhterem İnce, Vali Yaşar Karadeniz ve beraberindekiler, Jandarma ve Emniyet tarafından açılan standı inceledi. Daha sonra yoldan geçen sürücü ve yolcularla sohbet ederek onlara çeşitli hediyeler veren Bakan Yardımcısı İnce, vatandaşların Kurban Bayramlarını da kutladı.

‘162 Bin Personel Sahada Olacak'

İçişleri Bakan Yardımcımız Muhterem İnce gazetecilere yaptığı açıklamada, 81 İl Valiliğine gönderilen genelge kapsamında bayram süresince 162 binden fazla personelin görev yapacağını söyledi. “İçişleri Bakanlığı olarak trafik kazalarını en aza indirmek, trafik kazalarındaki ölümleri sıfırlamak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu hedef kapsamında Trafik Güvenliği Strateji Uygulama Belgemizi hazırladık” diyen Bakan Yardımcısı İnce konuşmasına şöyle devam etti: “Bu belgemizi de 81 İl Valiliğimizle paylaştık. Bu kapsamda çeşitli eğitimler, bilgilendirme çalışmaları ve kampanyalar düzenliyoruz. Bu yılda ‘Trafikte Daha İyiye’ adlı bir sloganımız var. Trafikteki kazaları en aza indirmek, ölümlü kazaları sıfırlamak için sahadaki arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyor. Manisa’da bu anlamda çok güzel ve başarılı çalışmalar yürüten illerimizden bir tanesi. Valimizin koordinesinde Emniyet Müdürlüğümüzün, Jandarma Komutanlığımızın ve özellikle trafik alanında çalışan arkadaşlarımızın çok ciddi gayretleri var. Bayramlar bilindiği üzere trafik hareketliliğinin en yoğun olduğu günler. Trafik kazalarının da kaza riskinin de en yoğun olduğu günler. Bu anlamda İçişleri Bakanlığı olarak Bakanımızın imzası ile bir genelge yayınladık. Bu genelge kapsamında 7 günü kapsayan bir denetim, çalışma, eğitim ve bilgilendirmeyi içeren bir paket hazırlandı. Bayram boyunca sahadaki arkadaşlarımızın bu konudaki alınan tedbirleri nasıl uyguladığını yerinde görüyoruz.  162 bin civarında arkadaşımız bayram boyunca trafik konusunda görev yapacak, sahada olacaklar. Yaklaşık 23 bin civarında arkadaşımızda gün içerisinde faal olarak çalışacak.”

Salihli'de trafik denetlemesinde İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve Vali Yaşar Karadeniz'e Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy ve yetkililer eşlik etti.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4