İl Genelinde Mezarlıklar Çiçek Açacak

​​​​​​​İl genelinde mezarlıkların bakımı, onarımı, temizliği ve ilaçlanması gibi çalışmaların yanı sıra mezarlık güvenliği için yaptığı çalışmalarla her kesimden takdir toplayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu kez de il genelindeki tüm mezarlıklara çiçek dikimine başladı.

İl Genelinde Mezarlıklar Çiçek Açacak

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün çalışmalara hassasiyetle yaklaştığını ve talimatı doğrultusunda Manisa merkezinde başlattıkları çiçek dikimini il geneline yaydıklarını belirten Mezarlıklar Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın ebedi istirahatgahlarının tam manasıyla çiçek gibi olmasına özen gösteriyoruz” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığının geçtiğimiz hafta Manisa merkezinden başlattığı mezarlıklara çiçek ekilmesi çalışması, il genelinde büyük yankı uyandırdı. Bunun üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, il genelindeki mezarlıklarda çiçek ekimine başladı. Manisa genelindeki mezarlıkların bakımı, onarımı, temizliği ve ilaçlanması gibi çalışmaların yanı sıra mezarlık güvenliği için yaptığı çalışmalarla her kesimden takdir toplayan Manisa Büyükşehir Belediyesinin bu çalışması, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında evlerinden çıkamayan ve vefat eden yakınlarının mezarlarını ziyaret edemeyen vatandaşlar başta olmak üzere, her kesimden büyük takdir topladı.

“Çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün çalışmalara hassasiyetle yaklaştığını ve talimatı doğrultusunda Manisa merkezinde başlattıkları çiçek dikimini il geneline yaydıklarını belirten Mezarlıklar Dairesi ve Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Ölüsüne saygısı olmayanın, dirisine de saygısı olmaz. Bu anlayışla 17 ilçemizde mezarlıklarımızın tertip, düzen ve güvenliği noktasında çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın ebedi istirahatgahlarının tam manasıyla çiçek gibi olmasına özen gösteriyoruz. Bu vesileyle ahirete irtihal etmiş tüm hemşehrilerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4