İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Karadeniz Başkanlığında Gerçekleştirildi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Temmuz ayı olağan toplantısı Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu   Toplantısı Vali Karadeniz Başkanlığında Gerçekleştirildi

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Yaşar Karadeniz, yapılan bu toplantının Temmuz ayında olması bakımından önemli olduğunu dile getirerek; “Çünkü önümüzdeki eğitim öğretim yılına başlarken Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda üniversitemizde ve diğer kurumlarda yapılacak olan eğitime yol vermesi açısından önemli. Bizim yeni eğitim öğretim yılı başlamadan bunun hazırlığını yapmamız gerekiyor. Dolayısıyla bugün burada alacağımız kararlar hemen uygulamaya konulabilecek nitelikte olmalı” dedi.

Özellikle ilimizdeki teknik eleman ve ara eleman ihtiyacı açısından işletmelerden yoğun talep olduğunu belirten Vali Karadeniz, “İşletmelerin talepleri yeterli personel bulamadıkları yönünde. Onların talepleri ve önceki toplantılarımızda almış olduğumuz kararlar doğrultusunda yeni bölümlerin açılması kararlaştırılmıştı. Onların biri dışında diğerlerinin onayları geldi. Artık onları uygulamaya koyacağız. Atölyelerle ilgili de çalışmalarımız şu an devam ediyor. En son proje hazırlığı konusunu Organize Sanayi Bölgesi üstlendi. Atölyeler de tamamlandığında o konuda da yol almış olacağız” şeklinde konuştu.

Daha sonra Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Eşref Aslan, kurumun 2022 yılı ikinci üç aylık faaliyetleri, Nisan 2022 İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında alınan kararlar, Nisan-Haziran 2022 dönemi Denetim Kurulu Raporları, Denetim Kurulu üye değişikliği, Engelli ve Eski Hükümlülere yönelik sunulan projeler ve Türkiye İş Kurumu Staj Portalı hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Toplantıda, Mesleki Eğitim Politikası çerçevesinde gerekli konular görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı Zafer Kalkınma Ajansı Genç istihdam Teması 2022 yılı çalışmaları ve Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" konularında katılımcılara bilgi verilmesi ile sona erdi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4