İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Karadeniz Başkanlığında Gerçekleştirildi

İl Koordinasyon Kurulu 2021 Yılı 1. Dönem Değerlendirme Toplantısı Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında, video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Karadeniz Başkanlığında Gerçekleştirildi

Vali Karadeniz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Nihat Kaynar, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü İsmail Gür ve yatırımcı kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ve 2021 yılı 1. dönem çalışmalarına ilişkin bilgi veren Vali Karadeniz, “2021 yılı birinci dönem (Ocak-Şubat-Mart) yatırımcı kuruluşlar dönem raporlarına göre ilimizde 344 kamu yatırım projesi uygulandığı, bunlardan 265'inin yatırımcı kuruluş, 79'unun belediyelere ait olduğu ve toplam tutarlarının 8 milyar 925 milyon TL olduğu anlaşılmaktadır. Projeler için önceki yıllarda 2 milyar 587 milyon TL harcama yapılmış, 2021 yılı için bu projelere toplam 1 milyar 189 milyon TL ödenek ayrılmıştır. Birinci dönem sonu itibariyle 128 milyon TL ödenek harcanarak, harcama oranı % 10,80 olarak gerçekleşmiştir” dedi.

Mevcut projelerin 11'inin tamamlandığını, 203'ünün devam etmekte olduğunu, 52'sinin ihale aşamasına getirildiğini ve 78 projeye ise henüz başlanamadığını ifade eden Vali Karadeniz, arsa, ödenek ve hukuki sorunlar sebebiyle başlanamayan projelerle ilgili çalışmaların devam ettiğini de ifade etti.

Kurumların, gerçekleştirilen yatırımlar hakkında katılımcılara bilgi verdiği toplantıda, kamu kurum ve kuruluşlarına ait projelerin uygulanmasında iş birliği ve koordinasyonun sağlanması için yapılması gerekenlerde değerlendirildi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4