Işıklar Mahallesinde Dere Temizliği Yapıldı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Alaşehir ilçesine bağlı Işıklar Mahallesinde bin 500 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirerek su taşkınlarına karşı önlem aldı.

Işıklar Mahallesinde Dere Temizliği Yapıldı

Çalışmaları değerlendiren mahalle muhtarı Sadık Demir, “Deremiz tertemiz oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ ekiplerimize teşekkür ederiz” dedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların su taşkınlarından olumsuz etkilenmemesi adına il genelinde gerçekleştirdiği dere temizlik çalışmalarına devam ediyor. Sel riskini ve taşkın hasarlarını en aza indirmek için yürütülen çalışmalar kapsamında Alaşehir ilçesine bağlı Işıklar Mahallesinde bin 500 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmaların tamamlanması ile birlikte oluşabilecek taşkınlara karşı önlem alınmış oldu.

“Çalışmaları takdir ediyoruz”

Çalışmaları değerlendiren mahalle muhtarı Sadık Demir, “Mahallemizde bulunan dere iki köyün arasından geçiyor. Özellikle vatandaşlarımızın ve okula giden çocuklarımızın sık sık kullandığı bir bölgede yer alıyor. Daha önceleri yağışın sık olduğu günlerde taşkınlar nedeniyle sorun yaşıyorduk. Durumu MASKİ yetkililerimize ilettik. Sağ olsunlar kısa sürede sorunumuz çözüldü. Mahalle sakinlerimiz çalışmalardan çok memnun kaldı, emeği geçenleri takdir ettiler. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ ekiplerimize teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4