İtfaiyemiz Sarıgöl’de Liseli Gençlerle Buluştu

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığının ‘Ateşin Kahramanları Gençlerle Buluşuyor’ adlı projesi, Sarıgöl ilçesiyle devam etti.

İtfaiyemiz Sarıgöl’de Liseli Gençlerle Buluştu

Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluşan Büyükşehir İtfaiyesi, öğrencilere itfaiyenin çalışmaları, müdahale ettiği olaylar, gönüllü itfaiyecilik uygulaması ve acil durumlara yapılan müdahaleler hakkında bilgiler verdi.

Gençlere itfaiyenin önemi, acil durumlarda yapılması gerekenler, itfaiyenin çalışma prensibi ve gönüllü itfaiyecilik uygulaması hakkında bilgi vermek amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Ateşin Kahramanları Gençlerle Buluşuyor’ projesi, başarıyla sürdürülüyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Sarıgöl’de Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu. İtfaiyenin çalışma prensibi, müdahale alanları, önemi ve gönüllü itfaiyecilik faaliyetlerinin anlatıldığı buluşmada, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığının yaptığı faaliyetlerin yer aldığı sunum da gerçekleştirildi. Bilgilendirme kapsamında itfaiyeci olmak isteyen öğrencilere, okulların hangi bölümlerini seçmeleri gerektiği hakkında da bilgiler verildi. Öğrenciler de, itfaiyecilikle ilgili merak ettiklerini sorarak, mesleğin önemini kavradı. Program sonunda sunum gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı eğitmenleri, Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Gacar’a, projeye sağladıkları destek nedeniyle teşekkür belgesi takdim etti. Ayrıca Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün gönderdiği hediyeler de öğrencilere takdim edildi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4