Kalınharman’da Üstyapı Çalışmaları Başladı

Kalınharman Mahallesi’nde başlamış olduğu 8 buçuk kilometrelik altyapı çalışmasını tamamlamasının ardından 16 bin metrekarelik üstyapı işine başladı.

Kalınharman’da Üstyapı Çalışmaları Başladı

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Kula’nın Kalınharman Mahallesi’nde başlamış olduğu 8 buçuk kilometrelik altyapı çalışmasını tamamlamasının ardından 16 bin metrekarelik üstyapı işine başladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi ile mahalleleri sağlıklı alt ve üstyapıyla tanıştırıyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen proje kapsamında Kula’nın Kalınharman Mahallesi’nde 4 buçuk kilometrelik içme suyu, 4 kilometrelik de kanalizasyon hattı döşeme çalışması noktalandı. Mahallede daha önce kanalizasyon hattı bulunmaması ve yıllar önce döşenmiş eski içme suyu hattının yenilenmesi nedeniyle mahalle sakinleri duydukları memnuniyeti dile getirdi. Altyapı işinin ardından mahallede 16 bin metrekarelik üstyapı işine başlandı.

“Dört dörtlük bir çalışma oluyor”

Mahalle Muhtarı Adem Yüce, mahallelerinde yürütülen alt ve üstyapı çalışmaları için teşekkür ederek, “Mahallemizde daha önce kanalizasyon hattımız yoktu. Şimdi atıksu problemimiz ortadan kalktı. Su şebekemiz de çok eskiydi. Sular hep yollara akıyordu. Şimdi tertemiz hatlara kavuştuk. Üstyapı işimiz de kısa bir süre önce başladı. Dört dörtlük bir çalışma oluyor. Cengiz Başkan’dan Allah bin kere razı olsun” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 19:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4