Karaoğlanlı Atıksu Arıtma Tesisi Yakın Takipte

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Şehzadeler ilçesinde yer alan Karaoğlanlı Atıksu Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulundu.

Karaoğlanlı Atıksu Arıtma Tesisi Yakın Takipte
banner43

Tesisin bölge için önemine değinen Çevik, daha temiz bir gelecek için çalıştıklarının bir kez daha altını çizdi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Şehzadeler ilçesinde bulunan Karaoğlanlı Atıksu Arıtma Tesisi’ni ziyaret etti. Genel Müdür Yardımcısı Çevik, bölgenin atıksularını sağlıklı bir şekilde arıtmak ve doğaya geri salınımını gerçekleştirmek amacıyla günlük 300 metreküp arıtım yapan tesisi denetledi. Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş’ın da eşlik ettiği ziyarette, atıksu arıtım süreçlerinin gerçekleştiği ünitelerin incelenmesinin ardından çalışanlarla toplantı yapıldı. Amaçlarının mümkün olan en iyi hizmeti sunmak olduğunu bir kez daha hatırlatan Çevik, gerekli bilgi ve talimatları da ileterek emeklerinden ötürü personele teşekkür etti.

“Amacımız hep daha temiz bir gelecek inşa etmek”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “Genel Müdürlüğümüzce sorunsuz şekilde işletilen Karaoğlanlı Atıksu Arıtma Tesisimiz,  2 bin 500 kişilik kapasiteye sahip ve günde yaklaşık 300 metreküp atıksu arıtımı yapıyor. Dışarıdan bakıldığında diğer tesislerimize kıyasla daha küçük kapasiteli olarak görülebilir, ancak bölge için önemi gerçekten büyük. Atıl durumdaki bir tesisi alarak işler hale getirdik ve eskiye göre mahallede çok ciddi ilerleme var. En başta mahallemizi önceden mevcut olan atıksu kokusundan kurtardık. Her zaman üzerine basa basa söylüyoruz; amacımız hep daha temiz bir gelecek inşa etmek. Bu yolda da yılmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4