Karayahşi’nin İçme Suyu Deposunda Bakım Onarım Çalışmaları Tamamlandı

MASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlara daha temiz ve sağlıklı içme suyu temin etmek amacıyla Salihli’nin Karayahşi Mahallesinde içme suyu deposunda bakım onarım çalışması gerçekleştirdi.

Karayahşi’nin İçme Suyu Deposunda Bakım Onarım Çalışmaları Tamamlandı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 17 ilçede içme suyu depolarında bakım onarım çalışmalarına devam ediyor. Hanelere ulaşan suyun kalitesini artırmak için yapılan çalışmalar sayesinde vatandaşların musluğundan daha kaliteli su akması sağlanıyor. Bu kapsamda, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde Salihli ilçesine bağlı Karayahşi Mahallesinin içme suyu deposunun da bakım onarımı yapıldı. İçme suyu deposunda dış cepheden, manevra odasına, yalıtım sisteminden fayans döşemelerine kadar birçok alan yenilendi. Himaye çiti ile çevrilen depoya dışarıdan herhangi bir müdahale edilmesinin de önüne geçildi.

Alt ve üstyapı da modern bir yapıya kavuştu

Mahallede Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde 16 kilometre içme suyu ve kanalizasyon hattı döşeme çalışması ile 85 bin metrekarelik üstyapı işi de yapıldı.

“Depomuz çok şahane oldu”

Karayahşi Mahalle Muhtarı Halil Akaydın, “Depomuz çok şahane oldu. Cengiz Başkanımıza mahallemize yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4