Kendirlik Mahallesinde Dere Temizliği Yapıldı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçesine bağlı Kendirlik Mahallesinde 2500 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirerek su taşkınlarına karşı önlem aldı.

Kendirlik Mahallesinde Dere Temizliği Yapıldı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların su taşkınlarından olumsuz etkilenmemesi adına il genelinde gerçekleştirdiği dere temizlik çalışmalarına devam ediyor. Sel riskini ve taşkın hasarlarını en aza indirmek için yürütülen çalışmalar kapsamında Ahmetli ilçesine bağlı Kendirlik Mahallesinde 2500 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmaların tamamlanması ile birlikte oluşabilecek taşkınlara karşı önlem alınmış oldu.

“Artık tehlike ortadan kalktı”
Çalışmaları değerlendiren mahalle muhtarı Muzaffer Ünlükoç, “Aşırı yağışların olduğu dönemde mahallemizde özellikle tarlalarımız zarar görüyordu. Sorunumuzu MASKİ ekiplerimizle paylaştık. Sağ olsunlar duruma hemen müdahale ederek deremizi temizlediler. Artık mahalle sakinlerimiz bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamayacak, tehlike ortadan kalktı. Yol kenarındaki sazların temizlenmesiyle de görüş açılarımız genişledi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ ekiplerimize teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4