Kırkağaç Gelenbe Aile Sağlığı Merkezi Hibe Protokolü İmzalandı

Kırkağaç İlçesi Gelenbe Mahallesinde, Hayırsever İş İnsanı Önder Aydın tarafından yaptırılacak olan Aile Sağlığı Merkezi Hibe Protokolü, Vali Yaşar Karadeniz Başkanlığında imzalandı.

Kırkağaç Gelenbe Aile Sağlığı Merkezi Hibe Protokolü İmzalandı

Kırkağaç İlçesi Gelenbe Mahalesinde Hayırsever İş İnsanı Önder Aydın’ın vefat eden oğlu Barış Aydın adına yaklaşık 2.500 m² yüzölçümlü Sağlık Bakanlığı’na tahsisli taşınmaz alanda yaptıracağı 5 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi Hibe Protokolü, Vali Yaşar Karadeniz, İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici ve Hayırsever Önder Aydın arasında imzalandı.

İmza töreninde konuşan Hayırsever İş İnsanı Önder Aydın, vefat eden oğlu Barış Aydın’ın adını yaşatmak istediğini ve memleketi Gelenbe’ye böyle bir hizmeti kazandırmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek hayırlara vesile olmasını diledi.

Aile Sağlığı Merkezinin Gelenbe Mahallesinin önemli bir ihtiyacı olduğunu ifade eden Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse de emeği geçenlere teşekkür ederek, hayırlı olmasını diledi.

Mevcut Aile Sağlığı Merkezinin 112 istasyonu olarak kullanılacağını belirten İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici ve Kırkağaç Belediye Başkanı İsmail Gedüz de merkezin hayırlı olmasını diledi.

Yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi ile Gelenbe Mahallesi sakinlerinin sağlık ocağına ulaşamama probleminin çözülmüş olacağını ifade eden Vali Yaşar Karadeniz, “Mevcut binanın 112’ye tahsis edilecek olması da bu işin ayrı bir kazancı olmuş. Dolayısıyla aslında Gelenbe Mahallemize iki tesis birden kazandırılmış oluyor. Hayırsever İş İnsanı Önder Bey’in yaptığı bu hayır inanıyorum ki başkalarına da önderlik edecektir. Yapılan Aile Sağlığı Merkezinin Gelenbe Mahallesi sakinlerine hayırlı olmasını diliyor bu işe katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Valilik Brifing Salonunda Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında yapılan törene Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, Hayırsever İş İnsanı Önder Aydın ve ilgililer katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4