Kırkağaç'ta Eski Ramazan Ruhu Canlandı

Kırkağaç'ta Eski Ramazan Ruhu Canlandı
eski_ramazan_ruhu_07

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Mübarek Ramazan ayı nedeniyle ilçelerde düzenlediği etkinliklere Kırkağaç’ta devam etti. İlçe meydanında sergilenen “İki Direk Bi Şamata” oyununu izleyen yediden yetmişe yüzlerce Kırkağaçlı, kendilerine ikram edilen Osmanlı Macunu ve Şerbet eşliğinde unutamayacakları bir gece yaşadı.

Ramazan ayı etkinliklerini merkezin yanı sıra ilçelere de ulaştıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu çerçevede “İki Direk Bi Şamata” oyununu Kırkağaçlı vatandaşlarla buluşturdu. İlçe meydanında sergilenen oyunu Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü ve eşi Ayşe Esin Güzgülü, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu ve eşi Alparslan Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Spor Şube Müdürü Haşim Elmalı ile birlikte yüzlerce Kırkağaçlı izledi. Oyun öncesinde vatandaşlarla sohbet eden Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ustamehmetoğlu, halkın etkinliklerden büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Başrollerinde usta oyuncular Sinan Bengier ve Ayberk Atilla’nın rol aldığı oyunda, temel orta oyununun belli bölümleri canlandırıldı. İbiş, Laz ve Külhanbeyi gibi orta oyununun sevilen tiplerine de yer verilen oyun, Kırkağaçlılar tarafından büyük ilgiyle izlendi. Oyunun ardından izleyiciler, oyuncuları ayakta alkışladı.

Büyükşehir Her Zaman Yanınızda

Oyunun ardından Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu ile birlikte sahneye çıkan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü, oyunculara çiçek takdim etti. Güzel oyunları nedeniyle oyunculara teşekkür eden Güzgülü, konuşmasında Kırkağaçlılara hitap etti. Büyükşehir olarak belki de ilk defa tiyatro oyunu vasıtasıyla bir araya geldiklerinin altını çizen Güzgülü, “Bundan sonra kültür faaliyetlerimizle ve diğer hizmetlerimizle Büyükşehri her zaman yanınızda hissedeceksiniz. Bundan emin olun. Bu geceyi bizlere sunan ve emek veren tüm ekibe teşekkür ediyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 13:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4