Kula'da Zabıta’dan Fırınlarda Gramaj ve Fiyat Denetimi

Manisa'nın Kula ilçesinde Zabıta Müdürlüğü ekipleri fırınlarda fiyat ve gramaj denetimi yaptı.

Kula'da Zabıta’dan Fırınlarda Gramaj ve Fiyat Denetimi

Kula Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçedeki fırınlarda "gramaj, yat ve tarife denetimi" gerçekleştirildi.
Kula Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezindeki fırınlara yönelik denetimlerini sürdürüyor. Kula İlçesinde unlu mamul imalatı faaliyetinde bulunan fırınların tamamında gerçekleştirilen gramaj, fiyat ve tarife denetiminde fiyat etiketlerinin, tarife fiyat listelerinin bulunup bulunmadığı, fiyat etiketlerinin/fiyat-tarife listelerinin mevzuatta yer alan hususları taşıyıp taşımadığı, haksız yat artışı olup olmadığı kontrol edildi. Denetimler kapsamında, şehrin her köşesindeki fırınları büyük bir titizlikle gözden geçiren zabıta ekipleri, hijyen, gramaj ve fiyat tarifesi incelemesi yaptı. Kurallara uymayan işyerlerine uyarı yapılarak yasal işlem uygulandı.

Kula Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Ulu yaptığı açıklamada, "Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun’un talimat ve koordinasyonu çerçevesinde yapılan fırın denetimlerimiz artarak devam edecek. Vatandaşlarımızdan ricamız konu ile alakalı bir aykırılıkla karşılaştıklarında şikayetlerini 'Haksız Fiyat Artışı Bildirimi' uygulaması veya Alo 175, Alo 153  telefon hattı üzerlerinden bildirmeleridir. Bunun yanında tarifelere ve mevzuat hükümlerine uygun şekilde faaliyet gösteren fırıncı esnafımıza da teşekkür ediyoruz" dedi.
 

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4