MABEM Doğru Tercih İçin Rehberlik Ediyor

Manisa Büyükşehir Belediyesinin en önemli eğitim hizmetlerinden bir tanesi olan MABEM eğitim kursları, LGS’deki üstün başarısının ardından lise tercihlerini yapacak öğrenciler ve velilerine rehberlik danışmanlığı yapmaya başladı.

MABEM Doğru Tercih İçin Rehberlik Ediyor
banner43

Sosyal mesafe ve maske kurallarına azami düzeyde uyulan görüşmelerde, öğrencilerin aldıkları puanlar üzerinden tercihleri ne şekilde yapacakları hakkında bilgiler veriliyor ve yeni tercih sistemi anlatılıyor.

MABEM eğitim kursları, 20 Temmuz itibariyle başlayan ve 29 Temmuz Çarşamba, saat 17.00’de son bulacak olan LGS tercihleri için öğrencilere ve velilerine rehberlik danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle 17 ilçede bulunan MABEM’lerde rehberlik danışmanlığından yararlanmak için MABEM’lere gelen öğrencilere sosyal mesafe ve maske hatırlatması ile ateşlerinin ölçümleri gerçekleştirilerek, görüşmeler yapıldı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde Manisa’nın en önemli eğitim kurumlarından biri olan MABEM’lerde rehberlik danışmanlığını gençlerin geleceklerini doğrudan etkileyecek olan tercihlerini doğru bir şekilde yapmaları için hayata geçirdiklerini belirten Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, MABEM’in il genelinde tüm kadroları ile hazır olduğunu ve tercih yapacak tüm öğrencileri MABEM hizmet binalarına beklediklerini belirtti.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4