Mahalleli İstedi, MASKİ Dere Temizlik Çalışmasına Başladı

​​​​​​​MASKİ Genel Müdürlüğü, Yağcılar Mahallesi’nden gelen talep sonrasında MCBÜ Muradiye Kampüsünün olduğu noktadan geçen dere yatağında temizlik çalışması başlattı.

Mahalleli İstedi, MASKİ Dere Temizlik Çalışmasına Başladı
banner43

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, gerçekleştirdiği dere temizlik çalışmaları ile vatandaşların günlük hayatını kolaylaştırıyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına Yağcılar Mahallesi sakinleri tarafından dere temizlik çalışması yönünde talep geldi. Gelen talebi değerlendiren ekipler, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Muradiye Kampüs Yolu üzerinden Yağcılar Mahallesi’ne geçen dere yatağında temizlik çalışmasına başladı. 600 metrelik çalışma ile hem dere yatağında havaların ısınması ile oluşan kötü koku sorunu ortadan kalkacak hem de yaz aylarında yaşanan ani yağışlarda taşkın yaşanma riski ortadan kaldırılacak. 

“Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz”

Yağcılar Mahalle Muhtarı İbrahim Zeybek, “Celal Bayar Üniversitesi Muradiye Kampüsünün oradan mahallemize gelen bir dere yatağı mevcut. Havaların ısınması ile koku yapan derenin temizlenmesi için MASKİ’ye başvurduk. Sağolsunlar temizlik çalışmasına başladılar. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4