Manisa Büyükşehir Belediyesinden 1000 Personelle Normalleşme Denetimi

​​​​​​​İçişleri Bakanlığının kontrollü normalleşme döneminde dinamik denetim modeline geçilmesini bildirmesinin ardından 81 ilde bugün geniş kapsamlı koronavirüs denetimleri gerçekleştirildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesinden 1000 Personelle Normalleşme Denetimi

Manisa’da da tüm kurumlar, koordineli bir şekilde denetimler yaparken, Manisa Büyükşehir Belediyesi de, 1000 personeliyle denetimlere destek verdi. Manisa Büyükşehir Belediyesine ait işyerlerinden toplu ulaşım araçlarının denetlenmesine, kafeteryalardan kıraathanelere, taksilerden AVM’lere kadar 17 ilçede A’dan Z’ye tüm alanlarda denetimlerde bulunan Büyükşehir Belediyesi ekipleri ayrıca kamu kurumları başta olmak üzere ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon işlemleri de gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde kontrollü normalleşme döneminde dinamik denetim modeline geçildi. Bu kapsamda 81 ilde ilk geniş kapsamlı denetim 4 Mart Perşembe günü itibariyle gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi de, Manisa’da gerçekleştirilen denetimlere 1000 personeliyle destek oldu. Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığına bağlı hal zabıta ekipleri manav ve marketlerde etiket, barkod, hijyen ve bildirim sorgulama denetimi gerçekleştirirken, Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri de işyerlerine oturma düzeni ve içeride bulunacak kişi sayısını gösteren broşürler asılmasını sağladı. Ayrıca kıraathane, kafeterya gibi işyerlerinde dezenfektan, maske ve hijyen denetimleri gerçekleştirildi. Büyükşehir zabıta ekipleri ayrıca sosyal mesafenin korunması açısından kaldırım işgalleri yapılmaması konusunda esnafa uyarılarda bulundu.

Detaylı Denetim

Manisa Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı ekipleri de, AVM’lerle Büyükşehir Belediyesi kiracısı olan işletmelerde denetim yaptı. Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı zabıta ekipleri ise toplu taşıma araçlarından taksilere, servis araçlarından şehirlerarası otobüs terminallerine kadar tüm görev alanlarında denetimler gerçekleştirdi. Sürücülere HES kodu, maske, dezenfektan ve temizlik konusunda hatırlatmalarda bulunan ulaşım zabıta ekipleri, denetimlerin aralıksız süreceğini de belirtti.

Temizlik ve Dezenfeksiyon da Unutulmadı

İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri de, 17 ilçede temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları için yoğun çaba sarf etti. İtfaiye ekipleri kaldırım ve ana arterlerde yıkama çalışması yaparken, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri de temizlik çalışmalarını titizlikle sürdürdü. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, kamu kurumları başta olmak üzere halkın yoğunlukla kullandığı ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon uygulaması gerçekleştirdi. Gün boyunca çalışmalar devam ederken, Manisa Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çabası, Manisalılardan da tam not aldı.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4