Manisa Büyükşehir Belediyesinden Saruhanlı'da Beton Yol Çalışması

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Saruhanlı ilçesine bağlı Lütfiye Mahallesi ile Akhisar ilçesine bağlı Beyoba Mahallesi arasındaki güzergâhta beton yol uygulamasına başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesinden Saruhanlı'da Beton Yol Çalışması

Bölgedeki çiftçilerin yoğun olarak kullandığı, mahalleler arası ulaşımı da sağlayan bakımsız yol, çalışmaların tamamlanmasıyla beton gibi sağlam olacak.

Yol yapım ve bakım çalışmalarını dört mevsim sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Saruhanlı ilçesi Lütfiye Mahallesi ile Akhisar’ın Beyoba Mahallesi arasındaki güzergahta beton yol uygulamasına başladı. 4 kilometrelik güzergâhta gerçekleştirilen çalışmayı Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu inceledi. Öztozlu’ya, Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, MHP İlçe Başkanı Baki Ulu, Belediye Meclis Üyeleri, Saruhanlı Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Serdar Özgedik ve mahalle muhtarları eşlik etti.

Üretken ve Verimli Belediyecilik

Mahalle muhtarları ile sohbet eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Beton yolu, sathi kaplamayı, prestij caddelerimizi kendi ekiplerimizle yapıyoruz. Peyzaj uygulamalarımızda kullandığımız çiçekleri kendi ekiplerimiz ile yetiştiriyoruz.  Bunun yanı sıra, hayvan içme suyu göletlerini temizliyoruz, seralar ile üreticimize destek oluyoruz. Her daire başkanlığımız, kendi ekipleriyle üretken ve verimli belediyecilik anlayışıyla, yeni projeler hayata geçiriyor. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, bizlere her konuda desteği veriyor” dedi.

Saruhanlı’da 37 Kilometre Beton Yol Uygulaması

Aynı anda farklı noktalarda beton yol uygulaması yaptıklarını da belirten Öztozlu, “Gördes ilçemizde eski Salihli yolunda bunun yanı sıra Saruhanlı ilçemizde Lütfiye Mahallesi ile Akhisar Beyoba Mahallesi arasındaki güzergâhta ve Saruhanlı ilçemizde Azimli-Gökçeköy Mahalleleri arasında bağlantıyı sağlayan yolda ekiplerimiz çalışıyor. Saruhanlı ilçemizde 37 kilometre beton yol programımız var” ifadelerinde bulundu.

Çalışmalar Hakkında Bilgi Verdi

Çalışmalar hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, “Alt temel çalışmalarının ardından mekanik çalışmalarımızı tamamlayacağız. Daha sonra ise beton yol uygulamasını tamamlayarak vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız” dedi.

Muhtarlar Başkan Ergün’e Teşekkür Etti

Yürütülen çalışmalar nedeniyle memnuiyetini paylaşan Alibeyli Mahalle Muhtarı Ferhat Badak, “Cengiz başkanımız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu. Lütfiye Mahalle Muhtarı Nazım Akar ise, yol yapım taleplerine Başkan Ergün’ün duyarsız kalmadığına dikkat çekerek, “Vatandaşlarımız başlatılan yol çalışması nedeniyle çok mutlu. Geçtiğimiz yıl, bu yolun yapılması talebini Cengiz başkanımıza iletmiştik. Sağ olsunlar bu yolda çalışma başlattılar. Cengiz başkanıma, mahalle sakinlerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4