Manisa'da, Tarım ve Orman İlçe Müdürlüklerine Soğutucu Dolap

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hayvanlara uygulanacak olan aşıların uygun şartlarda muhafazası amacıyla alınan Soğutucu Dolaplar İlçe Müdürlüklerine dağıtıldı.

Manisa'da, Tarım ve Orman İlçe Müdürlüklerine Soğutucu Dolap

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce "Veteriner Biyolojik Ürünlerin ve Soğuk Zincir Koşullarının İzlenmesi Projesi" kapsamında, hayvanlara uygulanacak olan aşıların uygun şartlarda muhafazası ve hayvanlarımıza sağlıklı bir şekilde ulaştırılarak uygulanabilmesi amacıyla “Soğutucu Dolap” alımı gerçekleştirilmiş ve ihtiyacı olan İlçe Müdürlüklerine dağıtımı yapılmıştır.

Aynı proje kapsamında 17 İlçe Müdürlüğümüze “Isı Takip Sistemi” kurulmuştur. Bu sayede aşıların muhafaza edildiği soğutucu dolaplarda sürekli ısı takibi yapılacak, elektrik kesintisi ya da dolap arızası nedeniyle aşıların bozulmaması sağlanacaktır. Tüketicilerimizin sağlıklı gıda tüketebilmeleri amacıyla Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesince, sıklıkla alınan “Kalıntı İzleme Numuneleri” de soğutucu dolaplarda uygun şekilde muhafaza edilerek ilgili laboratuvarlara güvenle gönderilebilecektir.

Malzeme ve ekipman alımına yönelik değerlendirmelerde bulunan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk; “ Hayvan hastalıkları ile mücadele kapsamında kullanılmak üzere İl Müdürlüğümüz ödenekleri kullanılarak, İlçe Müdürlüklerimize dağıtılmak üzere toplam 8 adet santrifüj, hastalıktan ari işletmelerde kullanılmak üzere 10 adet otomatik tüberkülin enjektörü, aşılama ve hastalıklarla mücadele çalışmalarında kullanılmak üzere enjektörler, iğne uçları, kan tüpleri, eldiven, tulum, aşı nakil çantaları, dezenfektan gibi malzemeler alınmış olup dağıtımları gerçekleştirilmektedir.

Manisa İli olarak hayvan hastalıkları ile mücadelede çok başarılı çalışmalar yapılmakta olup, aşılamalar % 100 e yakın başarı ile tamamlanmaktadır. Bu başarıda yetiştiricilerimizin, İl ve İlçe Müdürlüklerimizde görevli Veteriner Sağlık Personelimizin özverili çalışmalarının payı büyüktür. Bizler de yetiştiricilerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın sahada işini kolaylaştıracak araç ve ekipman temini noktasında gerekli hassasiyeti her daim göstermekteyiz.

Yapılan çalışmaların ve dağıtılan malzemelerin İlimiz ve Ülkemiz hayvancılığına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4