Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Öztürk'ten Zeytin Firmasında İnceleme

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, gece mesaisinde işletme incelemelerine devam ediyor.

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Öztürk'ten Zeytin Firmasında İnceleme
banner43

26 Kasım Dünya Zeytin gününde Akhisar İlçesine giden İl Müdürü Öztürk, İlçede faaliyet gösteren ve büyük bir zeytin işleme potansiyeline sahip Öncü Zeytincilik İşletmesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere ilimizde misafir ettiğimiz Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan’da ziyaret sürecinde yer alarak yetkilerden bilgiler aldı.

Ziyarette Manisa’nın, ülkemizdeki 170 milyon zeytin ağacından 23 milyon zeytin ağacını barındırarak zeytinde önemli bir merkez konumunda olduğuna vurgu yapan İl Müdürü Metin Öztürk; “Akhisar İlçemiz bizim zeytinin başkenti olarak ifade ettiğimiz ve 11 milyon zeytin ağacını barındıran Türkiye'de zeytinciliğin başkenti olarak değerlendirdiğimiz bir ilçemizdir. Ülkemizde var olan 170 milyon zeytin ağacının 23 milyonu ilimizde bulunurken, bunun 11 milyonu da Akhisar’dadır” dedi.

Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan’da böyle güzel bir tesisin Manisa’da, Akhisar’da olmasından dolayı gurur duyduğunu ifade ederek; “Üreten insanların ellerinden öpüyoruz. Teşekkür ediyoruz. Allah gücünüze güç katsın, ürünlerinizi bereketlendirsin” dedi.

İşletme ziyaretinde; Manisa Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcıları Mustafa Gündoğar, Melikşah Taşkın, Gaziantep İl Müdür Yardımcısı Mustafa İlmeç, Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç ile Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman’da hazır bulundular.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4