Manisa Tiyatro Dolu Bir Akşam Geçirdi

​​​​​​​Manisa Büyükşehir Belediyesinin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘Annem 40 Yaşında Babaannem 20’ adlı tiyatro oyunu Manisalı tiyatro severler ile buluştu.

Manisa Tiyatro Dolu Bir Akşam Geçirdi
banner43

Oyunun geliri ZİÇEV Manisa şubesine aktarıldı.

Manisalıları her ay beğenilen tiyatro oyunları ile buluşturan Manisa Büyükşehir Belediyesi aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında, ‘Annem 40 Yaşında, Babaannem 20’ adlı tiyatro oyununu tiyatro severler ile buluşturdu. Oyunu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Ersoy Arslan, Manisa Valisi Ahmet Deniz’in eşi, Olcay Deniz, ZİÇEV Manisa Şube Başkanı Hüseyin Okumuş, dernek temsilcileri, şube müdürleri ile salonu dolduran Manisalılar izledi. Oyunda, Türk tiyatrosu ve Televizyonların sevilen oyuncularından, Suzan Aksoy, Kemal Kuruçay, Ercüment Doğan, Ayça İnci, Fırat Çöloğlu, Müge Uyar, Hilal Sakalıbüyük ve Nejmi Aykar rol alıyor.

Oyunun Konusu

Necmi ile Nevin, annelerini on yıl önce kaybedip babaları tarafından büyütülen iki kardeştir. İşte bu yüzden ergenlik çağına gelip hayatlarını yaşamak istediklerinde babalarını yalnız bırakamamaktan şikayet ederler. Ve babalarını evlendirmeye karar verirler. Ama bilmedikleri bir şey vardır: babaları zaten kendisinden bir hayli küçük kızı yaşında birine aşıktır ve onunla evlenmek istemektedir. Bunu öğrenen çocuklar babalarını bu evlilikten vazgeçirmek için ellerinden geleni yaparlar.

Oyunun Geliri ZİÇEV’e

Oyundan elde edilen gelir, ZİÇEV Manisa Şubesine aktarıldı. Oyunun sonunda sahneye çıkan ZİÇEV Manisa Şube Başkanı Hüseyin Okumuş Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Okumuş, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ü çok seviyoruz. Engelliler ve dezavantajlı gruplar konusunda ihtiyaç duyulan her an yanımızda olması bizi çok mutlu ediyor. Başta Manisa Büyükşehir Belediyesi olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç ise, Büyükşehir Belediyesinin desteklerinin devam edeceğini belirterek, oyunculara çiçek takdim etti.  

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4