Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan’ı ziyaret ederek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

Ziyarette Manisa Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nagihan Eroğlu, Manisa Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Yusuf Karaman, Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç ve Gazeteciler Cemiyeti üyeleri de hazır bulundu.

10 Ocak gününün hem çalışan gazeteciler hem de idareciler açısından önemli bir gün olduğunu ifade eden Vali Yaşar Karadeniz “10 Ocak aslında çok zor şartlarda çalışan gazetecilerimizin basın mensuplarımızın günü. Zaman zaman ulusal medyaya, hatta uluslararası medya kuruluşlarına da yansıyabiliyor; bazen savaş ortamında, bazen başka zor ortamlarda takip ettikleri haberin tarafı pozisyonunda olanların şiddetine maruz kalabiliyorlar. Yine eminim kendi içinizde meslek grubu olarak başka problemlerinizde vardır. Kuşkusuz her mesleğin zorluğu var. Önemli olan o mesleği severek isteyerek yapmak. Gazetecilerimizin diğer yörelerimizde olduğu gibi, Manisa’da da bu şevkle, bu gayretle görevlerini icra ettiklerini görmek oldukça memnuniyet verici. İnşallah sizlerde bu anlamda mesleğinize verdiğiniz bu kıymetin ve değerin her geçen gün daha çok karşılığını alacaksınız” dedi.

Dünya olarak zor bir süreçten geçildiğini de ifade eden Vali Karadeniz, deprem ve sel gibi afetler karşısında uygulanacak olan prosedürlerin bilindiğini ancak yaşadığımız salgının süreciyle ilgili herhangi bir plan yada prosedür olmadan virüs ve bu virüsün mutasyonuyla ilgili şuana kadar ki bilimsel verilerle Türkiye’nin dünyaya örnek olacak şekilde salgının sürecini başarılı bir şekilde yürüttüğünü söyledi.

Ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayan ve Manisa'da Covid-19 vefat sayısının bir buçuk ay öncesinin 10'da 1'ine düştüğünü belirten Vali Yaşar Karadeniz " İnsan sağlığı ve hayatının %90’nını alınan tedbirlerle kurtardığımızı söyleyebilirim. Vatandaşlarımızın yakınlarında ki Covid-19 vakalarından ve bu sebeple vefat edenlerden etkilenmesinin kendi tedbirlerini almasında önemli rol oynadığını düşünüyorum. İnsanımız artık bu tedbirleri biraz daha özümsedi ve uyguluyor. Hastalığın bulaşmasını önlemenin en temel unsuru maske. Makamıma ziyarete gelen sonradan Covid-19 hastası olduğunu öğrendiğim (farklı zamanlarda) iki kişi de ağırlamıştım. Bunu sonradan öğreniyorsunuz. Ama maske takılı olduğu için herhangi bir sorun yaşamadım” dedi.

Gelinen süreçte bulaş riskinin dışarıdan daha çok ev içerisinde olduğunu ve Manisa’da Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında sağlık hizmetlerinin herhangi bir sorun olmadan yerine getirildiğini de ifade eden Vali Karadeniz "Yoğun bakım ünitelerimizde hiçbir sıkıntı yok, boşluklarımız var, rahatlıkla yoğun bakım ihtiyacı olan hastalarımıza sadece Covid-19 değil diğer hastalıklarda da hizmet verebilecek durumdayız. İlimizde şu anda sağlık hizmeti verme konusunda hiçbir sorunumuz yok. Aşı sürecine ilişkin çalışmalarımız da devam ediyor. Aşı yapılacak olan öncelikli risk grupları ve belirli meslek grubunda olanların listeleri hazırlanıyor” diye belirtti.

Ziyaret sonunda Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan ve cemiyet üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle kendilerini ziyaret eden Vali Yaşar Karadeniz’e teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4