Manisa’da 632 bin Abonenin 465 Bini Suyu İndirimli Kullanıyor

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik ile Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Manisa TV’de ‘Gündem Özel’ programının konuğu oldu.

Manisa’da 632 bin Abonenin 465 Bini Suyu İndirimli Kullanıyor

il genelinde 632 bin abonesi olan MASKİ’nin 465 bin aboneye suyu indirimli tarifeler üzerinden verdiği belirtildi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, su ücret tarifeleri ve indirimli su verdikleri aboneler ile ilgili kamuoyunu aydınlattı. Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik ile Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Manisa TV ekranlarında belgeler ile doğru bilgileri izleyicilere aktardı. Manisa’da 632 bin abonenin 465 bininin sudan indirimli faydalandığının altı çizildi. Genel Müdür Yardımcısı Çevik, Manisalılar için çalışmaya devam edeceklerini ve genel abone sayısının 3’te 2’sinin suyu indirimli kullandığını belirtti.

İşte o programdan satır başları:

Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, “Abone İşleri Daire Başkanlığı olarak biz merkez ve 15 ilçemizde 632 bin abonemize yerinde, sağlıklı abonelik hizmeti veriyoruz. 632 bin abonenin 382 bini mekanik, 250 bini de kartlı sayaç. Algı şu yönde. Sanki tüm abonelerde aynı fiyat uygulanıyor. 632 bin abonenin 465 bini suyu zaten indirimli kullanıyor. 6360 Sayılı Yasa ile köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde en düşük ilçe tarifesinin yüzde 75’i, beldeden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde ise en düşük ilçe tarifesinin yüzde 50’si oranında indirim uygulanıyor. Köylerimizde şu an vatandaşlarımız suyun tonunu 1.13 TL’den, beldelerde 2.26 TL’den kullanıyor. Şehit yakını ve gazilerimiz yüzde 60, kartlı sayaç kullanıcıları ise yüzde 10 indirimli suya ulaşıyor. Abone genel sayımızın 3’te 2’si suyu indirimli kullanıyor. Bununla beraber bin 700’ün üzerinde camimize ve 2000’in üzerinde mezarlığımıza ücretsiz su veriyoruz. Müftülüğümüz ile de görüştük. Sayaç montajı yapıyoruz. Kendilerinden ücret almayacağız. Buradaki amacımız Bakanlığın bizden istediği verileri tam ve doğru bir şekilde ortaya dökmek” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4