Manisa’nın Geleceği İçin İnşa Edilen Tesis Ziyaret Edildi

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisini ziyaret etti.

Manisa’nın Geleceği İçin İnşa Edilen Tesis Ziyaret Edildi
banner43

Çevik, “Yapmış olduğumuz atıksu arıtma tesisi yatırımlarıyla Gediz ve Bakırçay Havzalarını eski özlenen günlerine kavuşturmak için çalışıyoruz” dedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, çevre kirliliğine son vermek için il genelinde yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda, Manisa merkeze 80 milyon TL yatırım bedeliyle önemli bir tesis inşa edildi. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde inşa edilen tesisin işletme süreci de yüklenici firmadan Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığına geçti. Bu kapsamda yapılan düzenlemeleri incelemek üzere Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik de tesisi ziyaret etti. Çevik’e, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Bahadır Belek, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Cem Çöllü ve teknik personel eşlik etti. Evsel nitelikli atıksu kirliliğini önleyen tesiste tüm üniteler gezildi. İş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının da bulunduğu ziyarette tesiste alınan önlemler de değerlendirildi.

“Manisa’nın geleceğini, evlatlarımızın geleceğini korumak için çalışmaya devam edeceğiz”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, sağlıklı bir çevre için özverili bir şekilde çalıştıklarını ifade ederek, “Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisi, Manisa’nın geleceğine yapılmış en önemli yatırımlardan biri. Evsel nitelikli atıksu kirliliğinin önüne geçerek, çocuklarımız için daha sağlıklı ve temiz bir gelecek inşa ediyoruz. Yapmış olduğumuz atıksu arıtma tesisi yatırımlarıyla Gediz ve Bakırçay Havzalarını eski özlenen günlerine kavuşturmak için çalışıyoruz. İdare olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün öncülüğünde Manisa’nın geleceğini, evlatlarımızın geleceğini korumak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4