Manisa’nın Önünü Tıkamak İstiyorlar

Sanayisi, tarımı ve uluslararası festivalleriyle her geçen gün yeni yatırımcıların gözdesi olan Manisa’da inşa edilen bir AVM’nin bulunduğu bölgeye CHP’li meclis üyeleri tarafından içkili yer bölge tespiti için red oyu verilmesi tepkiyle karşılandı.

Manisa’nın Önünü Tıkamak İstiyorlar

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de,  herkesin hesap ve siyaset peşinde olduğunu ifade ederek, “Manisa’nın gelişiminde farklı düşünceler var demek ki. Buna da saygı duyarız” dedi. 

Manisa’da, sanayi, tarım ve turizm yatırımlarının yanı sıra sosyal yaşam alanları ile Türkiye’nin örnek şehirleri arasına girecek önemli yatırımlar yapılıyor. 9 Ağustos Salı günü yapılan Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de Manisa’ya yapılan Meydan Projesi içerisindeki AVM’nin bulunduğu bölgeye içkili yer tespiti ile ilgili madde gündeme geldi. CHP’li meclis üyelerinin red oyu kullandığı gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Manisa Prime’ı Kabul Edenler, Şimdi Red Oyu Verdi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, CHP’li Meclis üyelerinin daha önce Manisa Prime’ın olduğu bölgeye içkili yer alanı için 12 Ekim 2021 tarihinde kabul oyu verirken, Meydan Projesinin bulunduğu alanın red oyu vermesi üzerine konuşarak, “Herkes hesap peşinde. Siyaset peşinde. Manisa’nın gelişiminde farklı düşünceler var demek ki. Buna da saygı duyarız” dedi.

Herhangi bir yasal sorun yok

CHP’li Meclis üyelerinin AVM’nin etrafındaki kamu kurumlarının 100 metreden yakın olduğu için red ettiklerini söylemesinin üzerine Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, teknik tüm hesaplamaların yapılarak AVM’nin giriş kapıları ile kapalı alanların belli olduğunu ve mesafe tespitlerinin yapıldığını ifade etti ve herhangi bir yasal sorun bulunmadığını söyledi.

Herkes İzmir’e gidiyor

MHP Meclis Üyesi Mehmet Palabıyık da söz alarak, “Bu toplumda içenler ve içmeyenler var. Birlikte yaşıyorsak, herkes birbirine saygı göstermeli. Manisa, gelişmiyor diyorsunuz. Manisa’da 50 – 60 bin öğrencimiz var. Bir tanesi Manisa’da kalmıyor. Hepsi İzmir’e gidiyor. Manisa’da öğrencilere hizmet edeceksiniz ki, Manisa’ya parasını bıraksın. Manisa’da kültürel ve sosyal alanda gelişimini sağlasın. Ama bu kafayla aynı harmanı döveriz” dedi.

Siyaset Yapılmak İsteniyor

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Güzgülü ise “Manisa merkezde apartman altında açılan meyhanelerden çok çektik. Böyle yerlere her zaman ters tarafta el kaldırırım. Yabancıların geldiği organize sanayi bölgesindeki yerlere içkili ruhsat vermemek ne demekse, AVM’lere ruhsat vermemek de o demek. Benim gördüğüm kadarıyla siyaset yapılmak isteniyor” ifadelerini kullandı.

Oy Çokluğu ile Meclisten Geçti

AVM’nin bulunduğu bölge konuşmaların ardından oylanarak, oy çokluğu ile meclisten geçti.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4