Manisa’nın Su Sorunu Kökten Çözülecek

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa merkezin gelecek 50 yılının içme suyu ihtiyacını karşılayacak büyük bir projeyi daha hayata geçireceklerini söyledi.

Manisa’nın Su Sorunu Kökten Çözülecek
banner43

Başkan Ergün, Akpınar ve Ilıca tesislerinin modernizasyonu, yeni bir içme suyu deposu ve büyük çaplı içme suyu hatlarıyla depoların bağlantılarını yapacaklarını söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa TV ekranlarında yayınlanan Kent ve Başkan programında Manisa merkezde büyük bir projenin daha hazırlıklarının yapıldığını paylaştı. Başkan Ergün, “İlimizde içme suyu temini yeraltı sularıyla karşılandığı için suların şebekelere ulaştırılmasında ciddi bir elektrik tüketimi yaşanıyor. Daha az enerji ile daha fazla içme suyu temin etmek için Akpınar İçme Suyu Üretim Tesisindeki motor ve pompaları modern bir yapıya kavuşturuyoruz. Su kesintilerinin önüne geçmek amacıyla büyük önem arz eden bir çalışma yürütüyoruz” dedi.

“Manisa merkeze büyük bir içme suyu deposu yapacağız”

Vatandaşlara verimi yüksek, daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temini noktasında yeni yatırımlara hayat vereceklerini belirten Başkan Ergün, “Manisa merkezdeki vatandaşlarımızın önümüzdeki 50 yılda herhangi bir susuzluk yaşamaması için öncelikle büyük bir içme suyu deposu yapacağız. Akpınar ve Ilıca tesislerinden çekilecek içme suyu borularıyla bu yeni depomuza su iletimini sağlayarak vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Büyük bir yatırım olacak. Böylece Manisa’nın su sorununu kökten çözeceğiz. Proje çalışmaları başladı. Yakın zamanda startını vermek istiyoruz” dedi.  

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4