MANULAŞ’tan Bilgilendirme

Manisa Ulaşım Hizmetleri Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (MANULAŞ), eski personeli Fatma Güngör’ün, işten çıkarılmasıyla ilgili kimi basın organları aracılığıyla oluşturulan yanlış algıya yönelik açıklamada bulundu

MANULAŞ’tan Bilgilendirme

. Yapılan açıklamada, söz konusu personelin halk otobüsünü kullandığı esnada, trafik kurallarını ve yolcuların güvenliğini hiçe sayarak, cep telefonu ile ilgilenmesi nedeniyle kazaya sebebiyet verdiği ve halk otobüsünde yolculuk yapan bir vatandaşın yararlanmasına neden olduğu için iş akdine son verildiğine dikkat çekildi.

MANULAŞ, eski personeli Fatma Güngör’ün, işten çıkarılmasıyla ilgili bazı basın organlarında yer alan haberlere yönelik açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada kamuyounda oluşan yanlış intibayı ortadan kaldırmak amacıyla söz konusu bilgilendirmenin yapılmasının zaruretinin oluştuğu belirtilerek, “Kamuoyu bilmelidir ki; söz konusu personel, içinde vatandaşlarımızın olduğu halk otobüsünü kullandığı esnada tüm trafik kurallarını ve yolcuların güvenliğini hiçe sayarak, cep telefonu ile ilgilenmesi neticesinde kazaya sebebiyet vermiş ve halk otobüsünde yolculuk yapan bir vatandaşımızın yararlanmasına neden olmuştur. Fatma Güngör’ün iş akdi, Karayolları Trafik Kanununa ve İş Kanununa aykırı davranışı nedeni ile İş Kanunumuzun 25. Maddesinde yer alan; “ İşçinin kendi isteği veya savsaması yüzünden işin güvenliğini tehlikeye düşürmesi, işyerinin malı olan veya malı olmayıp da eli altında bulunan makineleri, tesisatı veya başka eşya ve maddeleri otuz günlük ücretinin tutarıyla ödeyemeyecek derecede hasara ve kayba uğratması.” hükmü gereğince feshedilmiştir. Manisa’mızın toplu taşıma hizmetlerini organize eden şirketimiz personelinin, Karayolları Trafik Kanununa, İş Kanununa ve şirketimizin emir ve talimatlarına aykırı davranarak yolcuların, vatandaşların güvenliğini tehlikeye atan bir personelini işte tutması mümkün olmayıp, söz konusu eylemi yapan personelin kimliği ya da cinsiyetine bakılamayacağı kamuoyunun malumudur. Haberlerde sanki personelimizin cinsiyetinden kaynaklı işlem yapıldığı intibası oluşturulmaya çalışılmasından dolayı şirketimiz oldukça rahatsız olup, işbu açıklamanın yapılmasını gerekli görülmüştür. Kamuoyuna saygılarımızla arz olunur” ifadelerinde bulunuldu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4