MASKİ, Afet Koordinasyon Merkezi (MAKOM) Kuruyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Afet Koordinasyon Merkezi oluşturuyor.

MASKİ, Afet Koordinasyon Merkezi (MAKOM) Kuruyor
banner43

MASKİ Genel Müdürlüğü, olası sel, deprem, fırtına gibi acil afet durumlarında daha etkili ve sistematik müdahale ve desteği sağlamak amacıyla kendi bünyesinde bir Afet Koordinasyon Merkezi oluşturuyor.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, görev ve sorumluluk sahası içerisinde yer alan 17 ilçenin tamamında altyapıya ilişkin her türlü soruna müdahil olmaya devam ediyor. Bunun yanında MASKİ, afet ve acil durum hallerinde daha etkili ve sistemli bir müdahale sağlamak adına kendi bünyesinde bir birim kuruyor. İdare tarafından oluşturulan MASKİ Afet Koordinasyon Merkezi (MAKOM) sayesinde, olası sel, deprem, fırtına, toprak kayması, çığ durumlarında ilgili tüm birimlerin, araç, ekipman ve personelin tek bir merkezden yönetimi mümkün hale gelecek. MAKOM ile yalnızca olay anında ve sonrasında değil, öncesinde de gerekli tespitleri yaparak, olası tehlikelere karşı da önlem geliştirilecek. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü başta olmak üzere diğer kamu kurumları ile de sürekli koordinasyon ve iletişim halinde kalınarak, haritalar ve veri tabanları üzerinden düzenli şekilde raporlanması da sağlanacak.

Vatandaşa daha sürdürülebilir altyapı hizmeti sunulacak

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak Manisa’mızın tamamına ulaştırdığımız hizmetleri bir adım daha öteye taşıyarak afet koordinasyon merkezi kuruyoruz. Olası acil durum ve afet hallerinde tüm risk yönetimini artık bu merkez üzerinden yürüteceğiz. Ayrıca buradaki planlama yalnızca ilk müdahaleyi yapmak değil, sonrasında da destek birimlerimizle meydana gelen zararı minimize etmek üzerine kurulu olacak. Böylelikle daha sistemli ve etkili müdahaleyi sağlayarak, daha sürdürülebilir bir altyapı hizmeti sunacağız. Gönül ister ki böyle durumlar hiç yaşanmasın, ancak doğal afetler de adı üzerinde hayatımızın bir gerçeği. Görev sahamız içinde vatandaşlarımızın güvenliğini ve refahını sağlamak için şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonrasında da 7 gün 24 saat hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4