MASKİ Ahmetli İlçesinde Yaklaşan Kış Öncesinde Önlemini Aldı.

MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçesine bağlı Gökkaya Mahallesinde dere temizlik çalışması gerçekleştirerek su taşkınlarına karşı önlem aldı.

MASKİ Ahmetli İlçesinde Yaklaşan Kış Öncesinde Önlemini Aldı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yaklaşan kış mevsimi öncesi herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması ve vatandaşların mağdur olmaması adına il genelinde dere temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Sel riskini ve taşkın hasarlarını en aza indirmek için yürütülen çalışmalar kapsamında Ahmetli ilçesine bağlı Gökkaya Mahallesinde dere temizlik çalışması gerçekleştirildi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmaların tamamlanması ile birlikte oluşabilecek taşkınlara karşı önlem alınmış oldu.

“Çok Şükür Taşkın Yaşanmayacak”

Çalışmalarla ilgili konuşan Ahmetli Gökkaya mahalle muhtarı Kadir Türker, “Derenin yanına orman yolu açıldı. Bu yol açılırken içerisinde bir sürü ağaç dalı ve hafriyatlar atıldı. Dere doldu taştı. Su taşkınları olduğu zaman mahalle sakinlerimiz sorun yaşıyor. MASKİ ekiplerimiz ivedilikle derede detaylı temizlik çalışması gerçekleştirdi. Çalışmadan çok memnun kaldık. Çok şükür taşkın yaşanmayacak.  Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ ekiplerimize çok teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4