MASKİ Akhisar'da Dere Temizliği Yaptı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar’ın merkez mahalleleri olan İnönü ve Hacıishak mahallesinden geçen dere yatağında başladığı temizlik çalışmasını tamamladı.

MASKİ Akhisar'da Dere Temizliği Yaptı
banner43

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, daha güvenli dere yatakları için çalışmalarını sürdürüyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Akhisar’ın İnönü ve Hacıishak Mahallelerinden geçen dere yatağında 1 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirildi. Çalışmayı Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Cem Çöllü de teknik personeli ile birlikte yerinde takip ederek, il genelinde dere yataklarından kaynaklı taşkın riskini en aza indirmek için çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini söyledi.  

“Allah emeği geçen herkesten razı olsun”

İnönü Mahalle Muhtarı Figen Saklıca, “Çalışmadan çok memnunum. Tüm ekip çok güler yüzlüydü. Çok hızlı ve güzel bir çalışma oldu. Cengiz Başkana ve MASKİ Genel Müdürümüz Şehnaz Başaran’a hizmetleri nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Allah emeği geçen herkesten razı olsun” dedi.

“Çalışmadan çok memnun kaldık”

Hacıishak Mahalle Muhtarı İbrahim Ekinci, “Çok kötü bir görüntü vardı. Pis koku vatandaşları rahatsız ediyordu. Dere temizliği hem pis kokuyu ortadan kaldırdı, hem de taşkın riskini. Çalışmadan çok memnun kaldık” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4