MASKİ Ekiplerinden Sarıçam Mahallesinde Dere Temizliği

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Sarıçam Mahallesinde 500 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi.

MASKİ Ekiplerinden Sarıçam Mahallesinde Dere Temizliği

Yapılan çalışma ile birlikte yağmur nedeniyle taşınan malzemeler temizlenerek derenin düzenli akışı sağlanmış oldu.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde doğayı korumak ve vatandaşlar için daha yaşanılabilir bir çevre bırakmak adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Saruhanlı ilçesine bağlı Sarıçam Mahallesinde 500 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirildi. Derede, yağışların getirdiği, çakıl ve kum gibi malzemeler ile birlikte çıkan ot temizlendi. Böylece derenin düzenli akışı sağlanarak, kötü kokuya karşı önlem alınmış oldu.

“Taşkınlara karşı önlem alındı”

Mahalle muhtarı Saim Yıldız, “Kış aylarında meydana gelen yağışlar nedeniyle dere bazen taşma olabiliyordu. Bu da mahalle sakinlerimizi ve güzergahı kullanan vatandaşlarımızı olumsuz etkiliyordu.  Yapılan çalışma ile taşkın sıkıntılarına karşı önlem alındı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürlüğüne teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4