MASKİ, Kaçak Deşarj Sorununu Vali Yaşar Karadeniz’e Aktardı

‘Atıksuların Kanalizasyon Şebekesine Deşarj Yönetmeliği’ne göre özel vidanjörlerin çalışma esasları ve karşılaşılan sorunlar ile ilgili Manisa Valiliğinde bir toplantı gerçekleştirildi.

MASKİ, Kaçak Deşarj Sorununu Vali Yaşar Karadeniz’e Aktardı

Toplantıya katılan MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, konu ile ilgili yaşanan sorunları Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’e aktardı, çözüm önerileri ile ilgili görüşlerini sundu.

Altyapı ve çevre yatırımları ile şehrin yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yaptığı denetlemeler ile çevrenin korunmasından ödün vermiyor. Bu kapsamda, Manisa il genelinde özel vidanjörlerin çalışma esasları ve karşılaşılan sorunlar ile ilgili Manisa Valiliğinde Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Kanalizasyon Dairesi Başkanlığından Şube Müdürü Şahika Orhan Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığından Şube Müdürü Onur Artan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Melih Melik Kara ve yetkili personel katılım gösterdi.

Yaşanan sorunlara yönelik çözüm önerileri değerlendirildi

Toplantıda, ‘Atıksuların Kanalizasyon Şebekesine Deşarj Yönetmeliği’ne göre özel vidanjör yönetimi, özel vidanjörlerle ilgili yaşanan sorunlar, vidanjör yönetimi konusunda örnek çalışma ve uygulamalar ortak fikir alışverişi ile değerlendirildi. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, konu ile ilgili yönetmelik dışında ortaya çıkan sıkıntıları Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’e aktardı. Konu ile ilgili denetim çalışmalarının Mahalli çevre kurulu kararları ile desteklenmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4