MASKİ'nin Avşar’da Alt ve Üstyapı Dönüşümü Devam Ediyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Avşar mahallesindeki alt ve üstyapı çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor.

MASKİ'nin Avşar’da Alt ve Üstyapı Dönüşümü Devam Ediyor

Mahalle Muhtarı Yunus Gürbüz, çalışmaların tamamlanmasının ardından temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşacaklarını belirterek başta Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Manisa’yı daha yaşanılabilir bir kent haline getirme vizyonu doğrultusunda kırsal mahallelerde alt ve üstyapı yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Turgutlu ilçesine bağlı Avşar mahallesinde alt ve üstyapı çalışmaları hızla devam ediyor. Mahallede yenilenecek olan 25 kilometrelik içme suyu hattının yüzde 85’i, 26 kilometrelik kanalizasyon hattının yüzde 70 i tamamlandı. 145 bin metrekare kilit parke ve bordür imalatının yüzde 30’unun tamamlandığı mahallede devam eden bin metreküplük içme suyu deposu inşasında da yüzde 30 seviyesine gelindi. 22,5 milyon TL’lik yatırım bedeli ile sürdürülen çalışmalar tamamlandığı zaman mahallenin kanalizasyon alt yapısı da Turgutlu Atıksu Arıtma Tesisine bağlanacak.

Avşar daha temiz bir çevreye kavuşacak

Avşar Mahalle Muhtarı Yunus Gürbüz, Avşar mahallesinin yıllardır beklediği ve ihtiyaç duyduğu bir hizmeti aldığını belirtti. Muhtar Gürbüz, “Mahallemizdeki alt ve üstyapı çalışmaları hızlı bir şekilde ilerliyor. İçme suyu ve kanalizasyon hattı çalışmalarının büyük bir bölümü tamamlandı. Parsel bağlantıları da yapılmaya devam ediyor. Altyapı imalatlarının tamamlandığı noktalarda da kilit parke taş döşeme işlemleri yapılıyor. Yeni inşa edilen içme suyu depomuz ve yenilenen hattımız ile mahallemizde içme suyu sıkıntısı kalmayacak. Kanalizasyon hattımızın Albayrak kollektör hattına bağlanıp atıksularımızın Turgutlu Atıksu Arıtma Tesisine iletilmesiyle mahallemiz daha temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşacak hem de verimli tarım arazilerimiz kirlilikten korunmuş olacak. Yıllardır beklediğimiz ve ihtiyacımız olan bu hizmeti bizlere sunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün başta olmak üzere emeği geçen herkese şahsım ve mahalle sakinlerim adına çok teşekkür ediyorum. Çalışmalar tamamlandıktan sonra da Cengiz Başkanımızı mahallemizde misafir etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4