MASKİ, Tarım Arazilerini De Taşkın Riskinden Koruyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçesine bağlı Mandallı Mahallesinde 500 metre dere temizlik çalışması yaparak taşkın riskine son verdi.

MASKİ, Tarım Arazilerini De Taşkın Riskinden Koruyor

Mahalle Muhtarı Adem Erbay da, “Yapılan çalışma ile hem can hem de mal güvenliğimiz koruma altına alınmış oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz. Kendisinden Allah razı olsun” dedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, dere temizlik çalışmaları ile yağışlı havalar öncesinde önlem almaya devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Ahmetli’nin Mandallı Mahallesinde 500 metrelik alanda dere temizlik çalışması yapıldı. Yapılan çalışma ile tarım arazileri koruma altına alındı.

“Yapılan çalışma ile hem can hem de mal güvenliğimiz koruma altına alınmış oldu”

Mahalle Muhtarı Adem Erbay, “Çok iyi bir çalışma yapıldı. Geçtiğimiz yıllarda bir taşkın yaşanmıştı. MASKİ’yle bir dilekçe ile talepte bulunmuştuk. Sağ olsunlar hemen dere yatağında temizlik çalışması yapıldı. Dere yatağının olduğu bölge tarım arazilerinin içinden geçiyor. Yapılan çalışma ile hem can hem de mal güvenliğimiz koruma altına alınmış oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz. Kendisinden Allah razı olsun” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4