MASKİ’den Birçok Mahalleye Altyapı ve Üstyapı Müjdesi

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay ve Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, yayın hayatına yeni başlayan Manisa TV ekranlarında Özgür Hancıoğlu'nun sunumuyla gerçekleştirilen 'Gündem Özel' programında birçok mahalleye altyapı ve üstyapı müjdesini verdi.

MASKİ’den Birçok Mahalleye Altyapı ve Üstyapı Müjdesi
banner43

 Genel Müdür Aslay,  Ahmetli ilçesine bağlı Gökkaya, Saruhanlı ilçesine bağlı Azimli, Mütevelli ve İshakçelebi Mahalleleri, Gördes ilçesi Güneşli Mahallesi, Gölmarmara ilçesi Ozanca Mahallesi ve Salihli ilçesine bağlı Karayahşi Mahallesi’nde toplamda 72 km içme suyu, 79 km kanalizasyon ve 720 bin metrekare kilit parke taşı döşeme çalışması gerçekleştirileceğini belirtti.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay ve Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, yayın hayatına yeni başlayan Manisa TV ekranlarından Özgür Hancıoğlu’nun sunumuyla gerçekleştirilen ‘Gündem Özel’ programına konuk oldu. Programda il genelindeki birçok mahallede altyapı ve ardından üstyapı çalışmalarının yakın zamanda başlayacağının müjdesi verildi.

200 mahallede altyapı çalışması yapıldı

101 ve 154 mahalle projesi kapsamında 200 mahallede altyapı çalışmasını tamamladıklarını belirten Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Bu mahallelerin büyük kısmında üstyapı da tamamlandı. Alaşehir ilçesine bağlı Yeşilyurt, Kavaklıdere ile Saruhanlı ilçesi Büyükbelen Mahallesi’nde altyapı çalışmalarını tamamladık. Şu anda üstyapı çalışmaları da devam ediyor. Kula, Hacıtufan, Bebekli, Şehitlioğlu ve Esenyazı Mahallelerinde de altyapı bitti. Üstyapı da önemli bir kısım tamamlandı. Bunlar büyük yatırımlar” dedi.

Vatandaşlarımız memnuniyetlerini her kulvarda gösteriyor

Daha önce hiçbir yatırım almayan mahalleler olduğunun altını çizen Genel Müdür Burak Aslay, “Altyapı ve üstyapı adına hiç hizmet almayan mahalleler vardı. Vatandaşlarımız, 3-5 sene öncesine gidildiğindeki manzara ile şimdiki görüntü arasında ne kadar fark olduğunu görebiliyorlar. Yıllarca toz toprak içerisinde yaşamış olan insanlarımız, hizmetlerimizi görüyor ve memnuniyetlerini de her kulvarda gösteriyor, büyük takdirle karşılıyorlar. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün yatırım yapılan mahallelere gittiği zaman o kadar büyük bir coşkuyla karşılanıyor ki, vatandaşlarımızın yüzlerindeki mutluluğu görmek hem Başkanımızı hem de bizleri mutlu ediyor” dedi.

7 Mahalle, 72 Km İçme Suyu, 79 Km Kanalizasyon ve 720 Bin Metrekare Parke

Programda il genelinde altyapı ve üstyapı adına yapılacak olan çalışmaları paylaşan Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Yatırımlar kapsamında, Ahmetli ilçesi Gökkaya Mahallesinde içme suyu hattı, Saruhanlı Azimli Mahallesinde içme suyu, kanalizasyon hattı ile üstyapı, Saruhanlı Mütevelli Mahallesine kanalizasyon hattı ve kilit parke ile Saruhanlı İshakçelebi Mahallesinde içme suyu terfi hattı döşeme çalışmalarının ihalelerini gerçekleştirdik.  Gördes Güneşli Mahallesinde alt ve üstyapı ile 100 ve 400 tonluk içme suyu depoları, Gölmarmara ilçesi Ozanca Mahallesinde alt ve üstyapı, Salihli ilçesi Karayahşi Mahallesinde alt ve üstyapı çalışmalarında kısa süre içerisinde ihaleye çıkılacak.  7 Mahallede toplam 72 Kilometre içme suyu, 79 kilometre kanalizasyon ve 720 bin metrekare kilit parke taşı döşeme çalışması gerçekleştirilecek.  İl genelindeki kilit parke çalışmalarının büyük kısmında Büyükşehir Belediyesinin kendi imalatı olan taşlar kullanılacak. Bu da ekonomik anlamda büyük fayda sağlıyor” ifadelerini kullandı.       

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4