MASKİ’den Gördes’e Büyük Hizmetler

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Gördes ilçesine bağlı Güneşli, Evciler ve Ulgar Mahalle Muhtarlarıyla bir araya geldi.

MASKİ’den Gördes’e Büyük Hizmetler
banner43

Çevik, 3 mahalleye 122 kilometrelik altyapı çalışması yapılacağını belirtirken, Güneşli Mahallesine Atıksu Arıtma Tesisi yapılacağının da müjdesini verdi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde mahallelerin su sorunu çekmemesi için projelerini bir bir hayata geçiriyor. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Gördes ilçesine bağlı Güneşli Mahalle Muhtarı Erdal Terim, Evciler Mahalle Muhtarı Halil Gökkaya, Ulgar Mahalle Muhtarı Zeki Gökçe, Doğanpınar Mahalle Muhtarı Halil Korkmaz, Beğenler Mahalle Muhtarı Ramazan Bayram ve Kobaklar Mahalle Muhtarı Mehmet Deniz ile bir araya geldi. Çevik’e MASKİ Projeler Dairesi Başkanlığından şube müdürleri Tutku Gökçe ve Kadri Akkurt, Büyükşehir Belediyesi Gördes Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Mustafa Gün, İlçe Şefi Türker Kesici ve yetkili personel de eşlik etti. Genel Müdür Yardımcısı Çevik, mahalle muhtarlarına MASKİ Genel Müdürlüğünün mahallelerinde gerçekleştireceği çalışmalardan bilgi verdi.

Güneşli adeta yenilenecek

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Güneşli Mahallesi’ne kazandırılacak olan projelerin bölgeyi adeta yenileyeceğini belirtti. İdare olarak Güneşli ve Evciler Mahallesine ortak 57 kilometre kanalizasyon hattı, 62 kilometre içme suyu hattı, ile Güneşli’ye 100 ve 400 metreküplük içme suyu deposu yapılacağını, mahalleye Atıksu Arıtma Tesisi inşa edileceğini ve yıllardır yaşanan sorunların tarihe gömüleceğini dile getirdi. Çevik ve beraberindekiler tesis için yer tespiti yaptı.

Ulgar Mahallesine 2,5 Kilometre Kanalizasyon

Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Ulgar Mahallesine 3 kilometre kanalizasyon hattı yapılacağını, kanalizasyon hattının terfi ile Güneşli Mahallesine bağlanacağını belirtti.

Kobaklar Mahallesi için etüt çalışmaları yapıldı

Kobaklar Mahallesi için projelendirmelerin devam ettiğini belirten, Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, etüt çalışmalarının tamamlandığını, planlama yapıldığını söyledi.    

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4