MASKİ’den Kömürcüler Sitesinin Taşkın Sorununa Neşter

MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesine bağlı Turgut Özal mahallesinden Akpınar mahallesine uzanan ve her yıl yağışlı havalarda suların birikmesi ile taşkın tehlikesi yaşayan Kömürcüler Sitesi ve Mermerciler Sitesinin bulunduğu bölgede yağmur suyu hattı çalışması gerçekleştiriyor.

MASKİ’den Kömürcüler Sitesinin Taşkın Sorununa Neşter

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkın sorunları ortadan kaldırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Şehzadeler ilçesi Turgut Özal mahallesinden Akpınar mahallesine uzanan  ve her yıl yağışlı havalarda suların birikmesi ile taşkın tehlikesi yaşayan Kömürcüler Sitesi ile Mermerciler Sitesinin bulunduğu bölgede yağmur suyu hattı çalışması gerçekleştiriliyor. Kanalizasyon Dairesi Başkanı Mümin Deniz, şube müdürü Şahika Orhan ile çalışmaları yerinde takip etti. Yetkililerden bilgi alan Daire Başkanı Mümin Deniz, kısa süre içerisinde yağmur suyu çalışmasının tamamlanacağını belirtti.   

“Bölgedeki taşkın sorununu çözüme kavuşturacağız”

Geçtiğimiz yıllarda yağışlı havalarda bölgede sorun yaşandığını belirten Deniz, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak yıllardır kömürcüler sitesinde yaşanan su birikintileri trafikte aksamalara neden olmaktaydı. Bu sorunu çözmek adına Kömürcüler Sitesi ve Mermerciler Sitesi arasından Devlet Demiryollarına kadar gelen yağmur suyu hattının temizliği ve bakımı yapıldı. Yatay delgi ile hattı uzattık ve dere yatağı ile birleştiriyoruz. 300 metre uzunluğundaki yağmur suyu çalışmamız ile artık bu bölgede taşkın sorunu yaşanmayacak” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4