MASKİ’den Yeşiltepe’ye Yeni Sondaj

MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl ilçesine bağlı Yeşiltepe mahallesinde, mevcut içme suyu sondajının yetersiz gelmeye başlamasından dolayı yeni bir sondaj kuyusu açtı.

MASKİ’den Yeşiltepe’ye Yeni Sondaj

Mahalle Muhtarı Mustafa Keşkekoğlu, eski sondajları ile yeni açılan sondaj kuyusu arasındaki derinlik farkına dikkati çekerek içme sularının daha tasarruflu bir şekilde kullanılması gerektiğini belirtti.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlara kesintisiz ve sağlıklı içme suyu temini konusundaki çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde Sarıgöl ilçesine bağlı Yeşiltepe mahallesinde yeni bir sondaj kuyusu açıldı. Küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı kuraklık yüzünden yeraltı sularının daha da derinlere çekilmesiyle birlikte mahallede bulunan sondaj yetersiz gelmeye başlamıştı. 256 metrede suya ulaşılan ve saniyede 8 litre verime sahip olan yeni sondajın kullanıma alınmasıyla birlikte mahalle halkının içme suyu sıkıntısı sona erecek.

Muhtar Keşkekoğlu, içme suyu tasarrufunun önemine dikkat çekti

Mahalle Muhtarı Mustafa Keşkekoğlu, eski sondajlarının 95 metrelerde olduğunu, yeni sondajda ise 256 metrede suya ulaşılabildiklerini belirterek, “Yaşanan kuraklık yüzünden mevcut sondajımız mahallemizin ihtiyacını karşılayamaz olmuştu. MASKİ Genel Müdürlüğümüz de bizim bu sorunumuzu gidermek için yeni bir sondaj kuyusu açtı. Sondaj kuyumuz kullanıma alındıktan sonra mahallemizdeki içme suyu sıkıntısı son bulacaktır. Eski sondajımızla yeni sondajın arasındaki derinlik farkı da bizi düşündürüyor. Yeraltı sularımız bu kadar derinlere çekilmişken suyumuzu daha tasarruflu bir şekilde kullanmamız gerekiyor. Allah Cengiz Başkanımızdan ve emeği geçen herkesten razı olsun” açıklamasında bulundu. 

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4