MASKİ’nin Dereköy’deki Menfez İmalatları Tam Not Aldı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Dereköy Mahallesinde 5 ayrı noktada menfez imalatı yapıyor.

MASKİ’nin Dereköy’deki Menfez İmalatları Tam Not Aldı

Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik de, mahalleyi ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Çevik, yaptıkları çalışmalar ile hem can ve mal güvenliğini hem de tarım arazilerini koruma altına aldıklarını söyledi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde yapmış olduğu menfez imalatları ile takdir topluyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde Akhisar’ın Dereköy Mahallesinde önemli menfez imalatları yapılıyor. Mahallede sıfırdan 2 adet yerinde dökme menfez imalatı tamamlanırken mevcut 2 menfezde de iyileştirme işleri noktalandı. Bir mevcut menfezde daha iyileştirme çalışması yapacak olan MASKİ, mahallede ayrıca 2 ayrı noktada Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün verdiği talimat sonrasında dere temizlik çalışmasına da başladı. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik de Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Cem Çöllü ve teknik personel ile birlikte mahalleyi ziyaret ederek vatandaşlar ile bir araya geldi. Ardından çalışma yapılan noktalarda incelemelerde bulunuldu.

“Sadece Dereköy’e değil 12 kırsal mahalleye daha adeta bayram hediyesi”

Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “İnşallah son işimizi de 1 haftaya kadar bitireceğiz. Allah’ın izniyle de bayramda yol geçişlerini güvenli hale getirmek için yaptığımız tüm menfezleri kullanmaya başlarsınız. Sayın Başkanımız Cengiz Ergün’ün yaptığı bu hizmetler sadece Dereköy’e değil 12 kırsal mahalleye daha adeta bayram hediyesi. Çünkü bu yollar diğer mahalleler tarafından da kullanıyor. Menfezlerimizde korkuluk imalatları da yapacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün öncülüğünde hemşerilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Mahallemizdeki çalışmalar çok güzel oldu”

Dereköy Muhtarı Ertan Kaçar, “Vatandaş zaten biten menfezleri kullanmaya başladı. Şu anda kullanılmayan bir menfez var. Onda da çalışmalar devam ediyor. Mahallemizdeki çalışmalar çok güzel oldu. Mahalle sakinleri de çok memnun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4