Mecidiye Mahallesinde Dere Temizliği Yapıldı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Mecidiye Mahallesinde 1000 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirerek su taşkınlarına karşı önlem aldı. Öte yandan dere temizlik çalışmasının tamamlandığı bölgede önümüzdeki günlerde panel çit korkuluk çalışması da yapılacak.

Mecidiye Mahallesinde Dere Temizliği Yapıldı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların su taşkınlarından olumsuz etkilenmemesi adına il genelinde gerçekleştirdiği dere temizlik çalışmalarına devam ediyor. Sel riskini ve taşkın hasarlarını en aza indirmek için yürütülen çalışmalar kapsamında Akhisar ilçesine bağlı Mecidiye Mahallesinde 800 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmaların tamamlanması ile birlikte oluşabilecek taşkınlara karşı önlem alınmış oldu. Öte yandan ekipler tarafından önümüzdeki günlerde dere temizlik çalışmasının tamamlandığı bölgede panel çit korkuluk çalışması da yapılacak.

“Tehlike ortadan kalktı”

Çalışmalarla ilgili görüşlerini bildiren mahalle muhtarı Bülent Topal, “Özellikle kış aylarında yağışlı günlerde kanaldaki taşkınlar sebebiyle sıkıntılar yaşıyorduk. Durumu MASKİ ekiplerine ilettik. Duruma müdahale edildi. Korkuluk çalışmasının da tamamlanmasıyla artık kanalımız hem tehlike arz etmeyecek hem de güzel bir görünüme kavuşacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ ekiplerimize yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4