Meclis Katip Üyeleri, Başkanvekilleri ve İhtisas Komisyonları Belirlendi

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında, iki asil, iki yedek Meclis Katip Üyesi, Birinci ve İkinci Meclis Başkanvekili, Manisa Büyükşehir Belediyesi Encümeni’nde 1 yıl süre ile görev alacak 5 üyenin seçimi ve İhtisas Komisyonları Üye seçimi gerçekleştirildi.

Meclis Katip Üyeleri, Başkanvekilleri ve İhtisas Komisyonları Belirlendi

Büyükşehir Belediye Meclisinde ilk olarak ilk Mahalli İdareler Seçimi’ne kadar görev yapacak iki asil ve iki yedek Meclis Katip Üyesi seçimi, gizli oylamayla yapıldı. Oylama sonucunda Bilgehan Noyan ve Fedai Kozan, en çok oyu alarak Meclis Katip Üyeliğine seçildi. Ardından İlk Mahalli İdareler Seçimi’ne kadar görev yapacak Birinci ve İkinci Meclis Başkanvekili seçimi de, gizli oylama ile yapıldı. Oylama sonucunda Birinci Başkanvekilliğine Kamil Öz, İkinci Başkanvekilliğine ise Doğan Ensivri seçildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Encümeni’nde 1 yıl süre ile görev alacak 5 üyenin seçimi de yine gizli oylamayla yapıldı. Oylama sonucunda Manisa Büyükşehir Belediyesi Encümeni şu isimlerden oluştu: Nurullah Ertaş, Ahmet Esen, Hayati İmrenlerli, Ramazan Gürcan ve Gürkan Koyuncu.

Meclis İhtisas Komisyon Üyeleri Belirlendi

Son olarak İhtisas Komisyonları Üye seçimi gerçekleştirildi. Yapılan oylama sonucunda komisyonlar şu isimlerden oluştu:

İmar Komisyonu: Dilşat Ulaş, Atilla Efendioğlu, Hüseyin Gündoğan, Mehmet Palabıyık, Yücel Kaşıkçı, Koray Kaplan, Çetin Çavdarlı.

Plan ve Bütçe Komisyonu: Gürkan Koyuncu, Ahmet Tonguç, Ali Sezer, Hüseyin Yılmaz, Tanıl Sevenler, Remzi Şirinoğlu, Mehmet Yavuz.

Hukuk ve Tarifeler Komisyonu: Mürşit Gedizli, Fedayi Kozan, Selman Keresteci, Mehmet Güzgülü, Bilgehan Noyan, Lütfi Akdağ, Mehmet Oruç.

Trafik ve Ulaşım Komisyonu: Gürhan Erdem, M. Arif Alkan, Asim Daban, Murat Maan, İbrahim Aydın, Üstün Dönmez, Hasan Aydır.

Çevre ve Sağlık Komisyonu: Nurullah Akgün, Salih Tekeli, Mustafa Çamzeybek, Doğan Ensevri, Ünal Kıykaç, Halil Koç, Ömer Geriter.

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu: Nurullah Ertaş, Cemal Gürmen, Salih Tekeli, Hikmet Çalışkan, Muammer İner, Fehmi Gülen, İlhami Dinçer.

AB ve Dış İlişkiler Komisyonu: İlhan Türe, Cemal Gürmen, Asim Daban, Semih Adıgüzel, Ahmet Yılmaz, Yenal Yıldırım, Gökhan Köse.

Engelliler ve Kadın Sorunları Komisyonu: Aysun Yıldırım, Nurullah Akgün, Ahmet Esen, Şerafettin Yüncüoğlu, Fatma Aslan, Fehmi Gülen, Hasan Aydır.

Tarım Hayvancılık ve Orman Komisyonu: Sedat Aydın, Tanju Yelken, Gürhan Erdem, İbrahim Kara, Mustafa Uygun, Üstün Dönmez, Mustafa Ali Kındıroğlu.

Kent Ekonomisi ve Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu: Nedim Güner, M.Ercan Bilgiç, Sedat Gül, Ramazan Gürcan, Murat Maan, Yenal Yıldırım, Ulvi Murat Tunca.

Turizm Tanıtım ve Sanat Komisyonu: Nedim Güner, Mehmet Uyğun, Sedat Gül, İbrahim Kilimci, Hayati İmrenlerli, Ali Çelemen, Mehmet Yavuz.

Altyapı Mesken ve Kentsel Yenileme Komisyonu: Mehmet Uyğun, Tanju Yelken, Mustafa Çamzeybek, Ahmet Yılmaz, Semih Adıgüzel, Yenal Yıldırım, Halis Özcan.

Deprem ve Doğal Afet Komisyonu: İlhan Türe, Mehmet Uyğun, Mustafa Çamzeybek, Hüseyin Yılmaz, Ahmet Yılmaz, Yenal Yıldırım, Çetin Çavdarlı.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4