Mezarlıkların Güvenliği İçin Çalışmalar Sürüyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesine bağlı Kayapınar ve Evrenos ile Şehzadeler ilçesine bağlı Belenyenice ve Kale Mahallelerinde çalışmalarını tamamladı.

Mezarlıkların Güvenliği İçin Çalışmalar Sürüyor

Mezarlıkların güvenliğinin sağlanması amacıyla 17 ilçede bulunan mezarlıklarda himaye çit çalışmalarına devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesine bağlı Kayapınar ve Evrenos ile Şehzadeler ilçesine bağlı Belenyenice ve Kale Mahallelerinde çalışmalarını tamamladı. Fen İşleri Daire Başkanı Uğur Topkaya, çalışmaları tamamlanan mezarlıkta incelemelerde bulundu.

Mezarlıkların bakım, onarım ve temizliği noktasında çalışmalarını hassasiyetle sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, mezarlıkların güvenliğinin sağlanması amacıyla da beton direkli himaye çit çalışması başlattı. İlk etapta 30 mezarlık için planlanan himaye çit çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Çalışmaların büyük bir bölümü tamamlanırken, diğer mezarlıklar için de ilerleyen zamanlarda himaye çit yapılması işleri devam edecek. Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Uğur Topkaya, Yapım Kontrol ve Uygulama Şube Müdürü Egemen Eceoğlu ve teknik personellerle birlikte, çalışmaları tamamlanan mahallelere ziyaretlerde bulundu.Yunusemre ilçesine bağlı Kayapınar Mahalle Muhtarı Reis Eren, Evrenos Mahalle Muhtarı Osman Hayri Şensoy, Şehzadeler İlçesine bağlı Belenyenice Mahalle Muhtarı Ünal Demirtepe ile bir araya gelerek mahallelerin mezarlıklarında incelemeler yapan Daire Başkanı Uğur Topkaya, son olarak Kale Mahallesi mezarlığında yapılan çalışmaları inceledi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün selamlarını ileterek çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

"Ölüsüne Sahip Çıkamayan Dirisine Sahip Çıkamaz"

Mahalle muhtarları da çalışmalardan duydukları memnuniyeti ifade etti. Kayapınar Mahalle Muhtarı Reis Eren, "Başkanımıza, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Büyük bir problemimizdi. Büyükşehir Belediyesine müracaat ettiğimizde bu hizmet geldi. Şu an vatandaşlarımız da ben de çok memnunuz. Sağ olsun bu sıkıntımız giderildi. Cengiz Başkanıma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Evrenos Mahalle Muhtarı Osman Hayri Şensoy ise, "Mezarlığımızda direkler dikilerek telleri çekildi. Cengiz Başkanıma teşekkür ederim. Bir laf var. Ölüsüne sahip çıkamayan dirisine de sahip çıkamaz diye. Allah razı olsun başkanımızdan" diye konuştu. Belenyenice Mahalle Muhtarı Ünal Demirtepe de, "Belenyenice mahallemizin yeni ve eski mezarlığının çit çekim çalışması tamamlandı. Bu da mezarlığımıza güzel görünüm sağladı. Aynı zamanda yabani hayvanların giriş çıkışları engellendi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'e teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4